Todd Merchant je v 15-letni karieri v končnici dosegel le 12 zadetkov. Foto: EPA
Cam Ward je spravljal v obup hokejiste Bostona. Foto: EPA

Odločitev v Detroitu je padla v 02. minuti, ko je 35-letni Merchant sprožil z leve strani, plošček pa je končal v mreži presenečenega Chrisa Osgooda. "Nič nisem videl. Sploh ne vem, kje je šel plošček mimo mene," je bil razočaran vratar Detroita, ki je ustavil 42 strelov. Na drugi strani jih je Jonas Hiller kar 59.

O premoči Rdečih kril priča tudi podatek, da je bilo razmerje v strelih v prvih dveh podaljških 29:15. Po izenačenih prvih 20 minutah (2:2) so Racmani povedli na začetku druge tretjine, ko je zadel Ryan Carter. Podaljške je v 45. minuti izsilil Johan Franzen.

Najzaslužnejši za uspeh Caroline in prvi poraz Bostona v končnici je bil vratar Cam Ward, ki je ubranil 36 strelov. Tudi v tem dvoboju je serija izenačena na 1:1. V razmiku petih minut na začetku druge tretjine sta zadela Joe Corvo in Matt Cullen,, Eric Staal pa je postavil končni izid v zadnji minuti z golom v prazno mrežo.