Hokejisti Tampe Baya se veselijo edinega zadetka v Pittsburghu. Foto: Reuters

Edini strelec v Pittsburghu je bil v 26. minuti Sean Bergenheim. 41-letni vratar gostov Dwayne Roloson je zbral 36 obramb in dosegel svoj drugi "shut-out" v končnici. Tampa Bay, ki v 2. krogu končnice ni bil vse od leta 2004, ko je osvojil Stanleyjev pokal, se bo v polfinalu Vzhodne konference pomeril z Washingtonom.
Pittsburgh brez poškodovanih zvezdnikov Sidneyja Crosbyja in Evgenija Malkina je imel v zadnji minuti in pol igralca več, a ni uspel izenačiti. "Res nisem imel pravega dela. Vse so postorili fantje," je po tekmi šaljivo povedal Roloson.

V Bostonu je v 66. minuti potnika v drugi krog odločil Nathan Horton. Bruinsi so po prvih dveh tekmah na domačem ledu zaostajali 0:2 v zmagah, zdaj pa so prvič v 26 poskusih uspeli obrniti izid v svoj prid.
Domači vratar Tim Thomas je zbral 34 obramb, gostujoči Carey Price pa 30. Boston, ki je že po šestih minutah vodil z 2:0, nato pa še trepetal za zmago, se bo v nadaljevanju končnice srečal s Philadelphio. Lani je Flyersem po zaostanku 0:3 v zmagah uspelo napraviti čudež.

4:3 (2:1, 0:1, 1:1) - v podaljšku
Boychuk 4., Recchi 6., Kelly 50., Horton 66.; Weber 10., Plekanec 26., Subban 59.

NASHVILLE (5) - Anaheim (4) 4:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.