Trenutek iz 52. minute, ki je razveselil Canuckse in razjezil Kingse. Če bi bilo sezone konec danes, bi se v 1. krogu končnice znova srečala Vancouver in Los Angeles - vsekakor bi to bila izredno zabavna serija. Foto: Reuters
Daniel Sedin (Vancouver Canucks)
Daniel Sedin je z 80 točkami prvi strelec lige, do zdaj je dosegel 33 golov in zbral 47 podaj. Za veliko večino golov mu je podal njegov brat dvojček Henrik, ki je s 75 točkami 4. na lestvici strelcev. Foto: Reuters
Terry Murray, trener Los Angeles Kingsov
Terry Murray po zadnji tekmi zagotovo ni navijač Vancouvra, ki pa je letos na papirju in na igrišču prvi favorit za osvojitev Stanleyjevega pokala. Foto: Reuters

Rezultat tretjega letošnjega srečanja, prvi dve tekmi sta pripadli Kraljem, je bil osem minut pred koncem izenačen na 1:1. V soočenju dveh udarnih napadov so Canucksi z bratoma Sedin pritiskali, ko se je branilec Christian Ehrhoff odločil za prodor pred vrata in strel, odbitek po obrambi Jonathana Quicka (33 obramb) pa je na drugi strani prišel do Daniela Sedina, ki je zlahka zadel za 2:1. A prvi strelec lige si je pri pripravi prostora pomagal na sporen način, saj je pred strelom odrinil branilca Drewa Doughtyja v vratarja Quicka. Jeza Kingsov ni pomagala in sodniki so gol priznali.

Vzrok za neuspeh - porazen PP
Lov na izenačenje je Los Angelesu spodletel, saj so bili ob igralcu premalo nevarni in ustvarjalni. Kralji so med tekmo zapravili šest številčnih premoči, med drugim tudi, ko je bilo razmerje 5 na tri. Ob umiku vratarja v zameno za šestega igralca je Alexandre Burrows postavil piko na i in Vancouver je prvič letos premagal Los Angeles s 3:1.

"Quick oviran, prekršek nad Doughtyjem"
"To je ... sramota, da je bil ta gol priznan," je po tekmi besnel drugače zelo umirjeni trener LA-ja Terry Murray. "Fant se zapelje čez vratarjev prostor, Quick ne more premakniti palice in Doughty je porinjen v vratarja. To ne bi smel biti gol, to je izključitev", se je jezil Murray, ki pa bi se mogoče moral z enako mero lotiti tudi svojih igralcev ob "power-playu" in tudi lanskega norris finalista Doughtyja, ki v končnici ni znal obrzdati živcev.

Luongo do jubilejne, 300., zmage v karieri
"Mogoče če bi se vrgel tako kot se oni, bi dobil sodniški žvižg. Očitno, da ga drugače ne dobiš," je bil sarkastičen vratar Quick in s tem namignil na dva Cancucksa, ki imata občasno težave s simuliranjem prekrškov. A tokrat se Burrows in vratar Roberto Luongo s tem nista obremenjevala, saj je prav neugodni in neprijetni napadalec potrdil 300. zmago v karieri odličnega kanadskega vratarja, čigar moštvo z 91 točkami vodi tako na Zahodu kot v celotni ligi.

Los Angeles, ki je povedel s prvim golom Dustina Pennerja v dresu Kraljev, 17 tekem pred koncem sezone drži tako želeno 8. mesto na "divjem Zahodu".