Dustin Byfuglien je odločil tretjo tekmo finala Zahoda. Foto: Reuters

Tekma je bila odločena šele v 13. minuti podaljška, ko je zadel Dustin Byfuglien. Na modri črti je veliko delo opravil Brian Campbell, plošček je nato za golom dobil Dave Bolland, ki je sijajno našel prostega Byfugliena. 25-letni "Big Buff" je s strelom iz zapestja končal akcijo in v delirij spravil 22 tisoč navijačev v United Centru.

Izjemen večer je imel vratar Antti Niemi, ki je ustavil 44 strelov. V rednem delu sta za Chicago zadela Patrick Sharp in Bolland, oba zadetka za goste pa je dosegel Patrick Marleau, drugega za 2:2 slabih pet minut pred koncem rednega dela.

Hokejisti Chicaga, ki so zadnjič dvignili Stanleyjev pokal leta 1961, si lahko že v nedeljo, ko bo četrta tekma serije, zagotovijo nastop v velikem finalu, kjer niso igrali že 18 let.