Martin Biron je v Ligi NHL pred 12 leti debitiral v dresu Buffala, kjer je branil vse do lanske sezone. Foto: Reuters
Razočaranje v vrstah Montreala
Montreal ni znal kronati svoje premoči in se je prvič v končnici znašel v zaostanku. Foto: Reuters

20-letni Carey Price je ob 12 strelih kar trikrat pobral plošček iz svoje mreže. Scottie Upshall, Mike Richards in R. J. Umberger so ga v 12 minutah trikrat ugnali v drugi tretjini. Novinca pri Canadiensih je zamenjal še en "rookie" Slovak Jaroslav Halak, ki pa je moral ubraniti le dva poskusa gostiteljev, medtem ko so "habsi" na Bironova vrata v zadnjih 20 minutah sprožili kar 17 strelov.

Ob 5-minutni kazni Derianu Hatcherju zaradi grobega naleta je Tomašu Plekancu in kapetanu Sakuju Koivuju uspelo znižati na 2:3. 30-letni Martin Biron je nato do konca polovil vse strele gostov. "Pricea ne moremo kriviti za poraz, mislim, da pri zadetkih ni videl ploščka. Po navadi ob takem razmerju strelov zmagaš, a ne vedno," je bil potrt Chris Higgins.

Američani izživžgali kanadsko himno
"Ne maram tega, a ne da se povsem obvladovati dvajsettisočglave množice," se je junak večera dotaknil neprijetnih scen v konferenčnem polfinalu. Vročekrvni navijači Montreala so na zadnji tekmi v Kanadi izžvižgali himno ZDA, kar so jim Američani v Philadelphii z obrestmi vrnili med izvajanjem kanadske himne. Biron je tako kot večina Letalcev Kanadčan, v prvem moštvu Philadelphie so sicer samo štirje Američani.