Johnny Boychuk je v 43. minuti poskrbel za vodstvo Bostona 2:1. Foto: Reuters

Boston je s 5:1 premagal Philadelphio in se ji maščeval za poraz v lanski končnici, ko se je Philadelphia rešila kljub zaostanku 0:3 v zmagah. Strah, da bi se ponovil takšen scenarij, se je očitno precej naselil v Bostonovo garderobo: "Vesel sem, da je konec in da smo uničili zle duhove. Dlje kot bi trajala ta serija, več bi bilo govora o lanski končnici," je povedal Tim Thomas, ki je ubranil 22 strelov, v vsej seriji pa 142 od 149.

Lucic dvakrat v polno
Na petkovi tekmi je dva zadetka dosegel kanadski hokejist srbskega rodu Milan Lucic. Prvega v 13. minuti, ko je Boston z igralcem več izigral obrambo Philadelphie. Gostje so v drugi tretjini izenačili: Richards je ukradel plošček, zadrsal v napadalno tretjino in podal Krisu Versteegu, ki je premagal Thomasa. V zadnji tretjini je Johnny Boychuk najprej natančno meril od daleč, odločilni zadetek pa je dosegel Lucic, ko je po podaji Hortona v prazen prostor učinkovito končal akcijo za vodstvo 3:1.

Detroit po lepem vodstvu trepetal za zmago
Detroit je bil s 4:3 boljši od San Joseja in je preprečil, da bi San Jose že po štirih tekmah serije napredoval v finale Zahodne konference. Detroit je povedel s 3:0, pri čemer je dva zadetka dosegel 41-letni branilec Nicklas Lidström, toda gostje so po zadetku Danyja Heatleyja na začetku zadnje tretjine izenačili. Odločilni zadetek je dosege Darren Helm sredi 59. minute.

LIGA NHL, končnica

VZHOD, konferenčni polfinale

BOSTON (3) - Philadelphia (2) (4:0 v zmagah)
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Lucic 13., 56., Boychuk 43., Marchand 59., Paille 60.; Versteeg 34.
Obrambe: Thomas 22; Bobrovsky 22.

ZAHOD, konferenčni polfinale
DETROIT (3) - SAN JOSE (2) (1:3)
4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Bertuzzi 7., Lidström 12., 19., Helm 59.; Couture 19., Boyle 34., Heatley 42.
Obrambe: Howard 25; Niemi 36.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.