Boston je dobil serijo s 4:0 prvič po letu 1992, ko je prav tako izločil Montreal. Foto: Reuters
Henrik Lundqvist
New York Rangersi v končnici še nikoli niso izgubili serije, potem ko so vodili s 3:1. Foto: Reuters

Boston je odpravil Montreal s 4:1 (serija 4:0) in se uvrstil v konferenčni polfinale prvič v 10 letih. Junak tekme je bil nekdanji igralec Montreala Michael Ryder, ki je zadel dvakrat in prispeval še eno podajo. Bruinsi so pred letošnjo sezono v končnici izgubili pet serij zapored, od tega trikrat prav z Montrealom (2002, 2004, 2008).

Rangersi so predvsem po zaslugi izjemnega Henrika Lundqvista (38 obramb) z 2:1 ugnali Washington in v seriji povedli s 3:1. Gostitelje je v vodstvo v prvi tretjini popeljal Paul Mara, na 2:0 pa je v 33. minuti povišal Chris Drury. Veliko premoč Washingtona (streli 39:21) je kronal le Aleksander Ovečkin v 43. minuti. Lundqvist je samo v drugi tretjini zaustavil 19 strelov.

Calgary je s 6:4 premagal Chicago, tako da je serija iozenačena na 2:2. Olli Jokinen je po 16 tekmah brez zadetka tokrat dosegel dva in prispeval še podajo.