Tim Thomas je ubranil 34 strelov in omogočil Kosmatincem, da so znižali izid v seriji s "habsi" na 1:2. Foto: Reuters
Timmo Timonen in Brian Boucher (Philadelphia Flyers)
Brian Boucher je med lansko končnico zaradi poškodbe izgubil mesto 1. vratarja Letalcev in ga prepustil Michaelu Leightonu, letos pa ga je prevzel mlademu Rusu Bobrovskemu. Foto: Reuters
Dominic Moore in Pingvini v ozadju
Pingvini so do zmagovitega gola prišli le 31 sekund po izenačujočem golu St. Louisa. Foto: Reuters
Valtteri Filppula (Detroit Red Wings)
Rdeča krila so se z vodstvom 3:0 pridružila Vancouvru - obe favorizirani moštvi za napredovanje potrebujeti le še zmago. Foto: Reuters

David Krejči in Nathan Horton sta se v uvodni tretjini vpisala med strelce in tako prisilila Canadiense, da so odločneje krenili v napad, a to je bil tudi večer Tima Thomasa, ki je ustavil 34 strelov.

V 2. tretjini je za goste po veliki napaki Careyja Pricea zadel še Rich Peverley, Chris Kelly pa je 25,6 sekunde pred koncem dodal še zadetek v prazna vrata in s tem postavil končni izid. Na tretji tekmi se je v ekipo vrnil kapetan Kosmatincev Zdeno Chara, ki je sobotni obračun izpustil, saj zaradi dehidracije ni bil nared za tekmo.

Za Montreal sta zadela Andrej Kosticin in Tomaš Plekanec, vratar Price pa je zbral 21 obramb. Montreal v obračunu dveh zagrizenih tekmecev zdaj vodi z 2:1 v zmagah.

Rezervista prinesla vodstvo v seriji
Tudi na preostalih tekmah so zmage vknjižili gostje; Buffalo je z 2:4 izgubili poti Philadelphii, ki skupno vodi z 2:1. Junak tekme je bil vratar Brian Boucher, ki je pri Letalcih izrinil Sergeja Bobrovskega in prevzel mesto 1. vratarja ter ubranil 35 strelov Sabelj. Na koncu zmagoviti 3. gol Flyersov je dosegel Niikolaj Žerdev, ki je bil na prvih dveh tekmah na tribuni.

Kennedy izničil St. Louisov trud
Hokejisti Tampa Bayja so z 2:3 klonili pred Pittsburghom, ki je prav tako povedel z 2:1. Pingvini so na začetku 1. tretjine dvakrat zadeli v slabi minuti (Maxime Talbot in Arron Asham), neuničljivi Martin St. Louis pa je z dvema goloma ob številčni premoči Strel izenačil na 2:2. V 43. minuti je odločilno gol za Pense prispeval Tyler Kennedy, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Krisa Letanga.

Rdeča krila korak od 2. kroga
V Zahodni konferenci je še tretjo zmago zapored dosegel Detroit, ki je s 4:2 v gosteh slavil pri Phoenixu in je tako le še eno zmago oddaljeni od uvrstitve v drugi krog. Rdeča krila so že po treh minutah vodila z 2:0, še po enkrat pa so gostje zadeli na začetku 2. in 3. tretjine. Vratar Jimmy Howard (30 obramb) je dobro opravil svoje delo in preprečil, da bi se Kojoti vrnili v igro, zbran v obrambi in koristen v napadu pa je bil Niklas Kronwall z dvema podajama.