Detroit suvereno koraka proti velikemu finalu, kjer bo njegov nasprotnik najverjetneje Pittsburgh. Rdeča krila so bila lani od Pingvinov boljša s 4:2. Foto: EPA

Za branilce naslova, ki so že po 28 minutah vodili s 5:1, sta po dva zadetka dosegla Marian Hossa (prvega z igralcem manj) in Henrik Zetterberg. Med strelce sta se vpisala še Johan Franzen (10. gol v končnici) in Valtteri Filppula.

Chicagu se je močno poznala odsotnost poškodovanega vratarja Nikolaja Habibulina. Neuspešno sta ga zamenjala Cristobal Huet in Corey Crawford, ki je večino sezone branil v nižjih ligah. Šest zadetkov sta prejela iz 33 strelov. Na drugi strani je vratar Detorita Chris Osgood obranil 18 od 19 strelov in bil pred zadno tretjino zaradi dehidracije zamenjan.

"Mislim, da jih je dokončno pokopal četrti gol," je povedal trener Detroita Mike Babbock. Red Wingsi so po znižanju izida na 3:1 odgovorili z zadetkom 12 sekund pozneje in povsem demoralizirali domače hokejiste.