Vratar Buffala se je na zadnjih sedmih tekmah le enkrat spustil pod mejo 93 odstotkov ubranjenih strelov. Foto: EPA
Jay McKee
Po navadi je zadolžen za obrambne naloge, tokrat je udaril tudi v napadu. Foto: EPA

Sablje je dobrih šest minut pred koncem v vodstvo s 3:1 popeljal branilec Jay McKee, za katerega je bil to šele 20. gol na 626. tekmi v karieri. "Ves čas sem premišljeval le, da podam. Kar naenkrat sem videl prosto in sem udaril," je žarel 28-letni McKee. Carolina je tri minute pred koncem znižala, ko je ob igri z igralcem manj v polno zadel Mike Commodore.

Liga NHL, končnica, konferenčni finale, vzhod

CAROLINA (2) - BUFFALO (4) 0:1
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Brind'Amour 13., Commodore 58.; Tallinder 3., Briere 30., McKee 54.
Obrambe: Ward 24; Miller 29.

Zahod:

Nedelja:
ANAHEIM (6) - EDMONTON (8) 0:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.