Montreal se bo v finalu Vzhoda pomeril z Bostonom ali Philadelphio. Na Zahodu je finalni par San Jose - Chicago. Foto: Reuters
Sidney Crosby je na sedmih tekmah dosegel le en zadetek. Foto: Reuters

Canadiensi, ki so v seriji polfinala Vzhodne konference zaostajali 2:3, so na zadnji tekmi po 25 minutah vodili že 4:0 in na koncu slavili s 5:2. Odkar so v letu 1994 uvedli veljavni format končnice, se še ni zgodilo, da bi osmi nosilec v zaporednih serijah izločil najboljše moštvo rednega dela in nato še branilca naslova.

Povedli že v 32. sekundi
Montreal je povedel že v 32. sekundi, ko je številčno premoč izkoristil Brian Gionta. Vodstvo je v 15. minuti povišal Dominic Moore. Vse je bilo odločeno v uvodu druge tretjine, ko sta v razmiku slabih dveh minut zadela Mike Cammaleri (sedmi gol v serijii) in Travis Moen z igralcem manj. Pingvini so izid do konca drugega dela znižali na 4:2 (Kunitz, Staal), vendar nato niso več našli poti mimo izjemnega Jaroslava Halaka (37 obramb). Končni izid je v 50. minuti ob igralcu več na ledu postavil Gionta.

Grenko slovo od Mellon Arene
"Napovedovali so, da nas bo Washington 'ubil'. Napovedovali so, da nas bo Pittsburgh 'ubil'. Lepo je biti del takega moštva, ki na presenečenje vseh opravi stvari in zmaga," je povedal branilec Hal Gill Washingtonu. To je bila tudi zadnja tekma v legendarni Mellon Areni.

Philadelphia od 0:3 do 3:3
Philadelphia je na drugi tekmi polfinala Vzhoda z 2:1 premagala Boston in po zaostanku v seriji z 0:3 izsilila sedmo tekmo, ki bo v petek.