Roberto Luongo je na prejšnjih dveh tekmah dobil 11 zadetkov, tokrat le enega. Foto: Reuters

Canucksi so po dveh domačih porazih slavili s 4:1 in zaostanek v seriji znižali na 3:2. Roberto Luongo je ustavil 29 strelov, igralec tekme pa je bil Kevin Bieksa, ki je dosegel dva gola in podajo.

"Nocoj smo spet našli svojo igro. Vsi smo se zabavali in igrali dober hokej. To je rezultat," je povedal 28-letni branilec, ki je na prejšnjih 29 tekmah končnice zadel le enkrat. Šesta tekma bo v torek v Vancouvru.

Canuskci so povedli že v 59 sekundi in prednost prek Biekse povišali v 15. minuti. Vse je bilo odločeno sredi druge tretjine, ko je Bieksa ob številčni premoči zadel za 3:0. Izid je v 53. minuti znižal Jonathan Toews, ob koncu pa je v prazno mrežo zadel Alex Burrows.

CHICAGO (2) - VANCOUVER (3)
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Toews 53.; Ehrhoff 1., Bieksa 15., 33., Burrows 60.

SAN JOSE (1) - Detroit (5) 4:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.