Izbruh veselja Matta Cullena, ki je zakril pogled Marc-Andre Fleuryju, kateremu je plošček nekako le ušel čez črto. Foto: Reuters
Pascal Leclaire (Ottawa Senators)
Pascal Leclaire je končno pokazal to, zaradi česar je prišel v Ottawo. Serija se zdaj seli v Kanado. Foto: Reuters
Jonathan Toews
Nashville in Chicago sta ponovila vzorec s prvih dveh tekem, Predatorji najprej zmagajo s 4:1, nato pa Blackhawksom uspeh 'shutout'. Foto: Reuters
Jason Demers in Jevgenij Nabokov (San Jose Sharks)
Jevgenij Nabokov kljub avtogolu Dana Boyla na 3. tekmi brani vse bolje in bolje, na zadnjih treh tekmah je ubranil 77 od 79 strelov Colorada. Foto: Reuters

Tekla je 8. minuta tretjega podaljška oz. 108. minuta tekme, na kateri je imel Pittsburgh prvi zaključni plošček za napredovanje v polfinale Vzhodne konference, ko je s 111. strelom na srečanju zadel branilec Matt Carkner in Senatorji so s 4:3 znižali vodstvo prvakov na 3:2 v zmagah.

LIGA NHL - KONČNICA

VZHOD, 1. krog

New Jersey (2) - PHILADELPHIA (7) 1:4
0:3 (0:1. 0:2, 0:0)
Briere 4., Giroux 32., 34.
Obrambe: Brodeur 18; Boucher 28.

New Jersey se je med sezono okrepil s strelcem Iljo Kovaljčukom, da bi ob pregovorni obrambni igri imel tudi dodatno razsežnost v napadu, a ni računal, da se bo moral v 1. krogu pomeriti s Philadelphio. Flyersi so od 11 letošnjih medsebojnih srečanj izgubili le dve. Tretji vratar (!) Brian Boucher še naprej blesti, tokrat ja za "shutout" zaustavil 28 strelov Devilsov, v napadu pa je z dvema goloma in podajo zablestel Claude Giroux.

PITTSBURGH (4) - OTTAWA (5) 3:2
3:4 (1:2, 1:0, 1:1) - v 3. podaljšku
Letang 19., Kunitz 39., Crosby 50.; Fisher 11., Ruutu 12., Regin 51., Carkner 108.
Obrambe: Fleury 40; Leclaire 56.

Poleg Carknerja, ki je izkoristil lepo podajo kapetana Daniela Alfredssona, je bil veliki junak gostov vratar Pascal Leclaire, ki je bil na začetku sezone imenovan za prvega vratarja, a je nato izgubil to mesto. Po porazu s 4:7 in zaostanku z 1:3 je Leclaire znova dobil priložnost in v zameno ubranil kar 56 strelov Pensov, pri katerih še naprej blesti Sidney Crosby (gol in podaja; skupno že 13 točk na 5 tekmah).

ZAHOD, 1. krog

NASHVILLE (7) - CHICAGO (2) 2:2
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Sharp 11., 37., Toews 33.
Obrambe: Rinne 27; Niemi 33.

Po bledi 3. tekmi so se Blackhawksi svojim navijačem oddolžili z izjemno igro v obrambi, kjer jim je še drugič v seriji uspelo preprečiti Predatorjem, da bi dosegli gol. Antti Niemi je ukrotil vseh 33 strelov Nashvilla, medtem ko je na drugi strani ledu dvakrat zadel Patrick Sharp, svoje pa je z golom in podajo dodal še kapetan Jonathan Toews.

SAN JOSE (1) - COLORADO (8) 3:2
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Coutoure 29., 51., Pavelski 31., Helminen 36., Marleau 54.
Obrambe: Nabokov 28; Anderson 29, Budaj 3.

Morski psi so končno zlomili Craiga Andersona, ki je s fenomenalno formo nakazoval, da lahko Colorado izloči najboljše moštvo Zahoda. Andersona je presenetljivo prebral komaj 21-letni novinec Logan Couture (2 gola), ki je večino sezone sicer preživel v AHL-u. Anderson je 9 minut pred koncem prepustil svoje mesto v vratih Colorada, potem ko je iz 33 strelov prejel 4 gole, Petru Budaju. Tudi Sharksi imajo svojega vratarskega aduta - Jevgenij Nabokov je tokrat ubranil vseh 28 poskusov Avsov.