Rod Brind'Amour in Mark Recchi sta se takole veselila zmagovitega zadetka. Foto: Reuters

Rod Brind'Amour je odločilni gol (njegov četrti v zadnjih treh tekmah) dosegel v 46. minuti. Carolina je uvodni tekmi prvega kroga končnice Lige NHL izgubila, zdaj pa drugič zapored zmagala v Montrealu. Zasluge za to gredo tudi novincu Camu Wardu, ki je obranil 23 strelov, od tega 11 v zadnji tretjini.

Serijo so na 2:2 izenačili tudi hokejisti Philadelphie. Za zmago proti Buffalu s 5:4 je dva gola in podajo prispeval Peter Forsberg. Pri Sabljah uvodni gol dosegel Avstrijec Thomas Vanek, kar je njegov prvi zadetek v končnici. Dallas se je izognil metli in v Coloradu zmagal s 4:1.

Liga NHL, končnica, vzhod, 1. krog
MONTREAL (7) - CAROLINA (2) 2:2
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Perežogin 26., Souray 33.; Williams 11., Ward 12., Brind'Amour 46.
Obrambe: Huet 27; Ward 23.

PHILADELPHIA (5) - BUFFALO (4) 2:2
5:4 (1:2, 1:0, 3:2)
Desjardins 13., Forsberg 24. 60., Nedved 44., Umberger 50.; Vanek 3., Briere 11., Briere 47., Grier 60. (zadnji gol na tekmi)
Obrambe: Esche 26; Miller 28.