V lanski končnici je Chicago izločil Vancouver s 4:2. Foto: Reuters
Boston je na domačem ledu dobil sedmo tekmo zapored. Foto: Reuters

Canucksi so v polfinalu Zahoda v Chicagu z zadetkoma Masona Raymonda in Mikaela Samuelssona že po petih minutah vodili z 2:0. Dobri dve minuti pozneje je izid znižal Brent Seabrook. Blachawksi so izenačenje dočakali v 47. minuti, ko je Roberta Luonga ob igralcu manj na ledu ugnal Patrick Sharp. Ofenzivo gostiteljev je minuto in pol pred koncem kronal Kris Versteeg, končni izid pa je v zadnji minuti postavil Patrick Kane. Vancouver je v zadnji tretjini na vrata Chicaga sprožil le šest strelov. Skupno razmerje v strelih je bilo 34:26.

Obračun v Bostonu je tri minute pred koncem odločil Milan Lucic, ki je dosegel prvi gol v letošnji končnici. Spet se je izkazal Slovak Miroslav Satan, ki je na tretji tekmi zapored zabil gol in prispeval podajo.

BOSTON (6) - PHILADELPHIA (7)
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Boychuk 6., Satan 30., Lucic 58.; Richards 18., Briere 40.
Obrambe: Rask 24; Boucher 24

CHICAGO (2) - VANCOUVER (3)
4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Seabrook 8., Sharp 47., Versteeg 59., Kane 60.; Raymond 2., Samuelsson 6.

DETROIT (5) - SAN JOSE (1) 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.