Roberto Luongo je bil v zadnjih dveh letih po porazih s Chicagom deležen številnih kritik in se je tudi zaradi tega odpovedal kapetanskemu črki, zdaj pa je glavni razlog, da Canucksi kot edini vodijo s 3:0 v zmagah. Foto: Reuters
Dustin Byfuglien
Chicagu se močno pozna, da se je moral zaradi omejitev "salary capa" odpovedati polovici šampionskega moštva. Navijači Blackhawksov najbolj pogrešajo Dustina Byfugliena, ki je bil pred vratarjevim prostorom prava nočna mora Luonga. Foto: Reuters
Brandon Dubinsky (NY Rangers)
Brandon Dubinsky je srce in duša igre Rangersov, kar je dokazal z zmagovitim golom, kjer je bil navidez že v povsem izgubljenem položaju. Foto: Reuters
Martin Erat, Mike Fisher in Sergej Kosticin (Nashville Predators)
Mike Fisher s 3 goli in 2 podajama v končnici dokazuje, da ni samo slavni mož country superzvezde Carrie Underwood, temveč igralec, ki je jeziček na tehtnici serije Nashville - Anaheim. Foto: Reuters

V 93-letni zgodovini Lige NHL je samo trem moštvom zaostanek treh tekem spremeniti v končno zmago in napredovanje. Nazadnje je to lani uspelo Philadelphii, ki je v 2. krogu na ta način izločila Boston, na koncu pa so Letalci v velikem finalu v podaljšku 6. tekme klonili ravno proti Chicagu.

Ob 5 na 3 zablestel Luongo
Blackhawski so na prvi domači tekmi ob številčni premoči povedli prek branilca Duncana Keitha. Nedisciplinirani gostje so ponudili prvakom nove priložnosti pri "power playju", 77 sekund so imeli celo dva igralca več, a je Roberto Luongo (30 obramb) po vrsti ustavil Jonathana Toewsa, Patricka Kanea in Patricka Sharpa, s čimer je pobuda prešla v roke Canucksov.

"Nobenemu ne bo žal za nami"
Vancouver je izid zasukal v 31. minuti, ko je Christian Ehrhoff izkoristil številnčno premoč, 54 sekund za tem pa je Daniel Sedin zaključil izjemen prodor Alexandra Edlerja. Chicago je ob novem PP-ju dve minuti kasneje še uspel izenačiti prek Sharpa, to pa je bilo zadnjič, da je Luongo pokazal znake ranljivosti. Odločitev je padla v 47. minuti, ko drugi odbitek mimo Coreyja Crawforda (23 obramb) spravil Mikael Samuelsson.

"Težek položaj, a ne moremo skloniti glav. Nobenemu ne bo žal za nami," se potrti Sharp zavedal, da Chicago čaka "naloga nemogoče", če želijo izločiti prvega favorita sezone, ki svojo kvaliteto odlično prenaša s papirja na led.

Za vodilni gol zmanjkalo časa
V Madison Square Gardnu so NY Rangersi le našli napadali navdih in nadstreljali Washington (35:25) ter ga s 3:2 tudi premagali in tako znižali izid serije na 1:2. Rangersi so morali ob koncu 2. tretjine premagati razočaranje, ker je nesojenemu golu za 2:1 zmanjkalo časa, da bi v celoti prečkal gol črto. V razburljivi zadnji tretjini je Mike Knuble ob "power-playju" Capitalsov pet minut pred koncem izničil pravi drugi gol gostiteljev, ki ga je dosegel Vaclav Prospal.

Dva odboja za zmagoviti lob Rangersov
99 sekund pred iztekom 60 minut je stvari v svoje roke vzel Brandon Dubinsky, ki je dobil boj ob ogradi in se med tremi Prestolniki odrsal pred vrata, kjer mu je na pomoč priskočila sreča. Ob strelu se je plošček odbil rame branilca Karla Alznerja in palice Aleksandra Ovečkina in v čudnem lobu preletel vratarja Michala Neuvirtha.

"Tic-tac-toe" Plenilcev za skalp Racmanov
Nashville
znova vodi v seriji proti Anaheimu, prva tekma v mestu glasbe se je končala s 4:3 za Plenilce. Na dva hitra gola gostiteljev v 38 sekundah 1. tretjine, je v pol minute 2. tretjine odgovoril Teemu Selanne (4 goli v končnici). Po izmenjavi dveh golov v zadnji tretjini je mož odločitve v 51. minuti postal Mike Fisher, ki je zaključil lepo in hitro akcijo natančnih podaj Patricka Hornqvista in Sergeja Kosticina.