Hokejist San Joseja Vincent Damphousse je takole zaustavil Adama Foota.

V drugi tekmi večera je Toronto premagal Philadelphio s 4:1 in izid v zmagah znižal na 1:2. Maple Leafsi so si pot do zmage odprli v drugi tretjini, ko so kar trikrat premagali gostujočega vratarja.

Končnica, 2. krog, vzhod:
TORONTO (4) - PHILADELPHIA (3) 4:1
Moginly 26., Ponikarovski 27., Kilger 36., Tucker 52.; Amonte 39.
Obrambe: Belfour 18; Esche 25.

V prvi tretjini so na gol več streljali gostje (3-8), v drugih 20 minutah pa je sledila kanonada domačih (13-4) in neulovljivo vodstvo s 3:0. Četrta tekma bo v petek, prav tako v Torontu.

Zahod:
COLORADO (4) - SAN JOSE (2) 1:0
Sakic 66.
Obrambe: Aebischer 27; Nabokov 35.

Plaz se je pred sezono okrepil s Teemujem Selännejem in Paulom Karyjo in je veljal za prvega favorita lige. A Morski psi so zanesljivo dobili uvodne tri tekme. Tokrat je edini zadetek v 6. minuti podaljška dosegel Joe Sakic. 34-letni hokejist je petič v karieri odločil podaljšek v končnicah, s čimer si zdaj na večni lestvici deli 2. mesto z Mariom Lemieuxom. Colorado z zmago ohranja minimalne možnosti za napredovanje, saj sta doslej le dve ekipi izničili zaostanek 0:3 in napredovali. Serija se zdaj seli v San Jose, kjer bo v soboto peta tekma.

Vzhodna konferenca:               **
TORONTO (4) - PHILADELPHIA (3) 4:1  1:2