Chris Osgood je bil najboljši igralec prve tekme finala in si je po tekmi prislužil tudi veliko pohval soigralcev. Foto: Reuters
Pred tekmo sta se Sidney Crosby in Nicklas Lidström rokovala z legendama NHL-a Gordiejem Howom in Tedom Lindsayjem. Foto: Reuters

Detroit je z zadetkom v vsaki tretjini Pittsburgh premagal s 3:1. Gole so dosegli Brad Stuart, Johan Franzen in Justin Abdelkader, za goste pa je po strelu Malkina in odbitem ploščku izenačil Ruslan Fedotenko v 19. minuti. Sledilo je obdobje dvajsetih minut, ko je izid ostal 1:1 in je blestel vratar Osgood. Med drugim je v 37. minuti sijajno ubranil Malkinov strel, potem ko je ta ukradel plošček Niklasu Kronwallu in sam krenil v protinapad "Odlična obramba v pravem trenutku. Če bi Pittsburgh zadel, bi prevzel pobudo," je vratarja pohvalil kapetan Nicklas Lidström.

Pomembno je dobiti prvo tekmo!
36-letni Osgood, ki je že po minuti igre lepo ustavil poskus Maximeja Talbota, je dokazal, da je bil v preteklosti včasih nepošteno prezrt v ekipi talentiranih igralcev, toda njegova predstava navijačem Detroita vliva veliko upanja, da se lahko ponovi lanski scenarij, ko je Detroit s 4:2 odpravil Pittsburgh. Statistika govori temu v prid: po letu 1939, ko se finalna serija igra na štiri zmage, je 78 odstotkov ekip, ki so dobile prvo tekmo, na koncu dvignilo Stanleyjev pokal.

Naslednja tekma že dan po prvi
Nobeden od štirih golov, ki jih je na prvi tekmi finala videla Joe Louis Arena, ni bil posebej lep, saj so bili vsi doseženi po odbitem ploščku. Pittsburgh je v finalu Vzhodne konference Carolini v štirih tekmah nasul 20 golov, tokrat je le enkrat našel pot do mreže. Sydney Crosby s 14 goli prvi strelec letošnje končnice, je šele tretjič v letošnji končnici ostal brez točke. Počitka ne bo, naslednja tekma bo že v nedeljo, prav tako v Detroitu.