Sidney Crosby (10+16) se je na 1. mestu lestvice strelcev s 26 točkami izenačil s senzacionalnim Alexandrom Steenom, ki je tako kot Aleksander Ovečkin dosegel že 17 golov. Foto: Reuters
Reto Berra (Calgary Flames)
Calgary je slavil tudi po zaslugi odličnega švicarskega novinca Reta Berre, ki je najprej ubranil 43 od 47 strelov, pri kazenskih strelih pa je ukrotil 6 od 8 poskusov Jetsov. Foto: Reuters

Tekmo je odločil kanadski superzvezdnik Sidney Crosby, ki je v 48. minuti dosegel gol za 3:1, za kapetana Pingvinov pa je bil to že 10. letošnji gol. Gostitelje sta v vodstvo popeljala Brian Gibbons (1. tekma v NHL-u) in Brandon Sutter, goste je v 46. minuti v igro vrnil kapetan Ryan Getzlaf, nato pa je srečanje odločil Crosby, pri čemer je Jevgenij Malkin prispeval še drugo podajo večera.

Fleury zadržal nalet v zadnji tretjini
Pittsburgh je pobudo prevzel v drugi tretjini, ko je bilo razmerje strelov na nasprotna vrata 12:5 v korist domačih. To se je nadaljevalo tudi v zadnjem delu, ko so bili gostitelji za napadalno igro nagrajeni kar s tremi goli. Gostje so šele po zaostanku zaigrali res napadalno, a niso bili nagrajeni za svoj trud, za nameček pa je Marc Andre Fleury ubranil 27 od 28 strelov Ducksov.

"Nasprotniki so čakali na naše napake. Mi na drugi strani smo igrali zelo hitro, a nikakor nismo silili v nepremišljene poteze in skušali izsiliti zadev, ki se nam niso ponudile," je po tekmi povedal Crosby. Anaheim je izgubil zadnje štiri tekme, vse v gosteh in s tem prepustil vodstvo v ligi prvaku Chicagu.

Calgary po 17 letih v Winnipegu
Zmage s 4:1 se je na gostovanju v Ralaeighu pri Carolini veselil Boston. Izkazal se je Šved Carl Soderberg, ki je k zmagi prispeval gol in podajo. Calgary pa je na gostovanju pri Winnipegu slavil s 5:4 šele po izvajanju kazenskih strelov. V osmi seriji izvajanja kazenskih strelov je tekmo odločil Sean Monahan. Predtem so Flamsi na tekmi štirikrat povedli, Jetsi pa so vselej izenačili, nazadnje je pičlih šest sekund pred koncem rednega dela zadel Bryan Little in poskrbel za podaljšek in kazenske strele. Ognjeni zublji so sicer nazadnje igrali v Winnipegu daljnega leta 1996 še proti originalnim Jetsom.