Daniel Sedin je za 300 zadetkov v rednem delu Lige NHL potreboval 933 tekem. Foto: Reuters
Ilja Brizgalov
Ilja Brizgalov je imel največ dela v uvodni tretjini, ko je ukrotil 13 strelov, v obeh preostalih tretjinah pa po deset. Foto: Reuters

Gostitelji so dobili uvodno tretjino z 1:0, a nato so v devetih minutah srednje tretjine prejeli kar štiri zadetke. Njihovo mrežo je najprej načel Daniel Sedin, za katerega je bil to 300. zadetek v Ligi NHL. Canucksi so na zadnjih devetih tekmah zmagali šele drugič.

Mejnik mu bo nekaj pomenil po koncu sezone
"Ko si sredi sezone, se ne meniš za takšne ali podobne mejnike. Zdaj je najbolj pomembno, da je gol pomagal k zmagi moje ekipe. Po koncu sezone pa bo gotovo vse skupaj drugače in mi bo ta mejnik nekaj pomenil," je po tekmi razlagal 33-letni Sedin, ki je bil izbran za drugega igralca tekme. "Prva zvezda" tekme je bil njegov brat dvojček Henrik Sedin, ki je zbral dve podaji.

Brizgalov začel s popolno tekmo
V edini preostali četrtkovi tekmi je Edmonton v gosteh presenetil Nashville s 3:0. V dresu Oilersov je od samega začetka tekme prvič zaigral Ilja Brizgalov, ki je ustavil vseh 33 strelov in bil izbran za igralca tekme.

Po sedmih mesecih spet začel tekmo
"Za zdaj je vse v redu," je bil po tekmi kratek Brizgalov, ki je za Edmonton pogodbo podpisal 8. novembra, tekmo pa je zadnjič začel 25. aprila, ko je stal med vratnicama Philadelphie.