Švedski vratar Erik Ersberg je doživel še sedmi zaporedni poraz, nazadnje pa je pomagal pri osvojitvi dveh točk daljnega 13. decembra. Foto: Reuters

Dobro smo spravljali plošček v napadalno tretjino, izsilili kar nekaj izklučitev, a smo postali preveč "fancy" in nas je odneslo.

Kopitar o vzrokih za poraz
Anže Kopitar
Kopitar je v prvi sezoni zbral 61 točk (20+41), lani v drugi pa 77 (32+45). S kakšnim izkupičkom pa bo končal tretjo sezono v Ligi NHL? Foto: EPA
Steve Sullivan in Martin Erat
34-letni Steve Sullivan je zaradi hude poškodbe hrbta moral izpustiti kar 142 tekem, na ledene ploskve se je vrnil šele januarja. Foto: Reuters
Nashville Predators
Nashville Predators so se prebili na sedmo mesto Zahoda. Kingsi bodo gostujočo turnejo končali ravno pri njih. Foto: EPA

Kralji so doživeli tretji zaporedni poraz, zdaj jih čaka turneja s šestimi tekmami, v gosteh pa so izgubili zadnjih šest obračunov. "Bila je pomembna tekma, ki nas je pustila šest točk za 8. mestom. Če bi zmagali bi zaostajali samo za 4," je po koncu potrto ugotavljal Kopi, ki je kot najboljši strelec moštva prišel do 60. letošnje točke (25+35).

Sodnik pomagal pri izenačenju
Dustin Brown
je v 15. minuti streljal z leve strani, plošček se je odbil od vratnice, prvi pri njemu pa je bil 21-letni Hrušičan. Samo 14 sekund pred iztekom 1. tretjine je s strelom z modre črte izenačil Shea Weber, pri tem je gostom nehote pomagal stranski sodnik, ki je ustavil plošček.

Ersberg ranljiv z razdalje
Na začetku drugega dela je Joel Ward zaključil lepo akcijo Nashvilla ob igralcu več. "Power play" je prinesel novo poravnavo izida, a so bili gostje ponovno bolj zbrani ob koncu tretjine. Steve Sullivan je z razdalje ukanil Erika Ersberga, ki je tako prejel še drugi poceni zadetek na tekmi.

"Zeus" vlil upanje
V zadnjem delu so Kingsi pritisnili, po gneči je vrata odličnega novinca Pekke Rinneja obkrožil Michal Handzus in zadel za 3:3. Odločil je strel branilca Dana Hamhuisa z modre črte, Ersberg je dopustil odboj ploščka, ki ga je z bekhendom v mrežo potisnil Jones. Kraljev v zadnji minuti in pol niso rešili niti igra brez vratarja in dva igralca več.

Preveč komplicirali v napadu
"Odneslo nas je od naše prave igre. Dobro smo spravljali plošček v napadalno tretjino, izsilili kar nekaj izklučitev, a smo postali preveč "fancy" in nas je odneslo," je vzroke za poraz iskal Kopitar, ki se zaveda, da LA v končnico pelje res samo še izreden niz zmag. "V naši miselnosti je, da si vsak večer skušamo izboriti točke. Želeli smo skočiti na mesta med prvih osem in se malce oddaljiti od Kingsov", je bil po koncu zadovoljen Sullivan. Nashville je letos dobil vsa tri medsebojna srečanja.