Kimmo Timonen je zadel v sedmi seriji, medtem ko je Brian Boucher ubranil poskus Martina St. Louisa. Foto: Reuters
Mihail Grabovski in Tim Thomas
Mihail Grabovski je z izrednim prodorom minuto in sekundo pred koncem odločil klasični obračun med Bostonom in Torontom (3:4). Foto: Reuters

"Očitno nam je zmanjkalo strelcev," se je po zmagoviti potezi, ko je v slogu najboljših napadalcev izigral 41-letnega veterana Dwayna Rolosona. Timonen, sicer steber obrambe Letalcev, je predtem v NHL-karieri zadel le enega izmed šestih kazenskih strelov.

Letalci utrdili vodstvo na Vzhodu
Flyersi so sredi 2. tretjine hitro povedli s 3:1, potem ko je Darroll Powe zadel ob igralcu manj. Strele so zaostanek dveh golov izničile že v dveh minutah, potem ko sta zadela Vincent Lecavalier in Teddy Purcell. Philaldelphia ima na 1. mestu vzhodne konference 79 točk, Tampa Bay pa 74.

Dallas s krizo odprl boj za Pacifik
Večer so zaznamovali gostje, ki so dobili kar šest od sedmih tekem. Popoln uspeh gostujočoih moštev je na zadnji tekmi pokvaril zadnjeuvrščeni Edmonton, ki je s 4:1 ugnal Dallas.

Zvezde, ki so bile v prvi polovici sezone najprijetnejše presenečenje lige, so v krizi in so že izgubile vodstvo v sicer izredno tesni Pacifiški diviziji, v kateri ima vodilni Phoenix ob dveh tekmah več le štiri točke prednosti pred zadnjim Los Angelesom, prav vseh pet moštev pa je vpleteno v boj za uvrstitev v končnico. Dragoceno drugo točko San Joseju je proti Nashvillu tokrat priigral Patrick Marleau, ki je zadel v 4 minuti podaljška (1:2).

"Big Buff oropal banko"
Atlanta je podpisala novo pogodbo z branilcem Dustinom Byfuglienom, ki bo v naslednjih petih sezonah zaslužil kar 26 milijonov dolarjev (5,2 mio./sezono). Junak lanskoletnega pohoda Chicaga k osvojitvi Stanleyjevega pokala, je poleti moral zapustiti Blackhawkse, ker niso imeli zadosti prostora v "salary capu". 25-letni "Big Buff", ki se je v končnici sicer proslavil v vlogi napadalca, letos sodi med najučinkovitejše branilce - na 58 tekmah je dosegel 17 golov in prispeval 26 podaj.