Johan Franzen je bil odkritje lanske končnice. Šved blesti tudi letos, saj je dosegel že šesti zadetek, s čimer je najboljši v svoji ekipi. Foto: EPA
Jonas Hiller
Jonas Hiller, ki je blestel na prejšnjih tekmah, je imel tokrat nekoliko slabši dan. Trener ga je pred koncem tekme zamenjal. Foto: EPA

Branilce naslove sta ponesla dva hokejista rojena leta 1979. V uvodni tretjini je najprej Johan Franzen z dvema goloma zaostanek obrnil v vodstvo z 2:1 (drugi gol je dosegel 36 sekund pred sireno). Po izenačenju na 2:2, je v srednji tretjini dvakrat zapored zadel še Marian Hossa (drugič 56 sekund pred koncem tretjine) in Rački se niso več vrnili.

"Dolgo in naporno delo se je končno izplačalo. Potrebovali smo nek preobrat, ki nam ga je zagotovil Franzen. Anaheim igra v obrambi trdo in nepopustljivo," je bil po navdušen Hossa.

Na edini preostali tekmi je Chicago proti Vancouvru še v 57. minuti zaostajal z 0:1, nato ga je rešil Martin Havlat, ki je s četrtim zadetkom v končnici izsili podaljšek, Ta se je končal že v tretji minuti, ko je Andrew Ladd preusmeril strel Dava Bollanda..