Los Angeles je po štirih porazih končno zmagal. Anže Kopitar ni dosegel točke, s čimer ostaja pri štirih golih in devetih podajah na 14 tekmah v tej sezoni.  Foto: Reuters
Los Angeles je po štirih porazih končno zmagal. Anže Kopitar ni dosegel točke, s čimer ostaja pri štirih golih in devetih podajah na 14 tekmah v tej sezoni. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je 17 sekund pred iztekom podaljška dosegel Drew Doughty: "Vratar Chicaga je dobro zaustavil strel Tylerja Toffolija, vendar pa sem imel danes očitno srečo. Plošček se je odbil in obstal pred golovo črto, jaz sem ga pa samo pospravil v mrežo. Lahek gol."

Za Kingse so zadeli tudi Michael Amadio, Kyle Clifford in Matt Roy. Vratar Jack Campbell je ubranil 24 strelov tekmeca.

"Mislim, da tako dobro nismo igrali kar nekaj zadnjih tretjin. Bili smo zbrani ter zdržali do konca, po padcih v igri pa smo se znali znova pobrati," je povedal trener Todd McLellan.

Anže Kopitar se na peti zaporedni tekmi ni vpisal med strelce.

Za Chicago so zadeli Dominik Kubalik ob igralcu več, David Kampf in Jonathan Toews, ki je z zadetkom za 3:3 v predzadnji minuti izsilil podaljšek. Corey Crawford je zaustavil 40 strelov.

Deveta zaporedna zmaga Islandersov
New York Islandersi so zmagali že devetič zapored. Za uspeh v Buffalu z 0:1 je zadel Derick Brassard, vratar Semjon Varlamov pa je ubranil 27 strelov.

Zelo razburljivo je bilo v Philadelphii, kjer je Toronto slavil (3:4) po enajsti seriji kazenskih strelov. Odločil je Andreas Johnsson.