Drew Doughty (14 golov in 39 podaj) je kljub mladosti že med najboljšimi branilci v ligi NHL in naj bi bil tudi med tremi kandidati za nagrado Norris, ki pa bo najverjetneje osvojil Duncan Keith (Chicago). Foto: EPA
Anže Kopitar
Kopitar je sodeloval pri prvih dveh golih Kraljev, njegov napad z Richardsonom in Simmondsom na krilih pa je prevladoval večino tekme. Foto: EPA
Crosby in Zetterberg ter Kronwall
Ob pisku sirene je Crosby takole mahnil Henrika Zetterberga, ki je z dvema goloma odločil obračun med prvaki zadnjih dveh let. Foto: Reuters
Sidney Crosby in Jimmy Howard
Ob koncu obračuna Detroit - Pittsburgh je Sidney Crosby udaril Zetterberga, zaradi česar se ga je lotil kar vratar Red Wingsov Jimmy Howard. Foto: Reuters

Kralji, za katerega je Anže Kopitar prispeval podaji pri prvih dveh golih, so se z 89 točkami povzpeli na 5. mesto Zahodne konference, medtem ko so Avalanchi s 87 na 7. mestu. "Povratno" srečanje moštvi čaka že v sredo, ko bosta nadaljevali boj za čim boljše izhodišče v končnici.

Smyth tokrat krvnik Colorada
Pri gostiteljih je z dvema goloma zablestel Ryan Smyth, ki je zadnji dve sezoni igral ravno za Colorado in je bil v dresu Avsov pogosto krvnik Kingsov. Nepopustljivi gostje so v zadnji tretjini dvakrat izenačili, drugič le šest sekund pred koncem, ko so iz vrat potegnili vratarja Craiga Andersona (19 obramb). Peter Mueller, ki se je prebudil po prihodu iz Phoenixa, je z natančno podajo na modri črti našel Paula Stastnyja, ki je prodrl pred gol, kjer je Jonathan Quick (18 obramb) prvi strel še ubranil, a je bil nemočen pri drugem strelu T. J. Galiardija.

"DD" junak podaljška
Podaljšanje tekme ni zmedlo Kraljev, Doughty je s prodorom in podajo pred gol izsilil izključitev beloruskega veterana Ruslana Saleia, kar je nato s pravim projektilom, ki je zadel desni zgornji kot vrat Colorada, kaznoval ravno najmlajši član zlate kandske olimpijske reprezentance. Kdo je zakril pogled vratarja Andersona? Nihče drugo kot Ryan Smyth.

Odločila PP in PK
"Naš "power play" je letos izvrsten ob razmerju 5 na 4, samo pri 5 na 3 ali 4 na 3 pa nam nikakor ne gre, zato je ta gol res pomemben. Preprosto sem ustrelil, imel sem dober zastor pred sabo in plošček je šel notri," je Doughty opisal dogajanje v četrti minuti podaljšak. LA Kingsi so dobili tudi 28 tekmo na kateri so vodili po dveh tretjinah (2:1), hkrati pa so "ubili" zadnjih 29 izključitev.

Prvaki klonili v Detroitu
Detroit
je v ponovitvi zadnjih dveh velikih finalov s 3:1 premagal Pittsburgh in se utrdil na 8. mestu Zahoda, kjer ime pred devetim Calgaryjem štiri točke prednosti, hkrati pa za štiri zaostajajo za Los Angelesom. Mož odločitve je bil Henrik Zetterberg, ki je prvakom zabil dva gola.