Jean Pierre Dumont (desno zgoraj) se je takole veselil svojega prvega zadetka. Foto: Reuters

Gostitelji so v drugem dvoboju prvega kroga končnice Lige NHL slavili s 5:2. Dumont je ploščico dvakrat spravil v mrežo v razmaku dveh minut in pol sredi druge tretjine, ko je Nashville povedel s 4:1. Najprej je zadel z igralcem manj, nato pa še ob številčni premoči. V zadnji minuti je bilo izključenih kar pet igralcev, skupaj pa je bilo kazni za 141 minut.

"Dvojček" je uspel tudi Francoisu Beaucheminu na srečanju med Anaheimom in Minnesoto (3:2), tudi v Kaliforniji so gledalci videli gol z igralcem manj (Ryan Getzlaf). Dallas je z 2:0 slavil v Vancouvru in izid v zmagah izenačil na 1:1. Marty Turco je ubranil 35 strelov, pri zadetkih Jeffa Halperna in Joela Lundqvista pa je podal Stu Barnes.

Tekme 13. aprila:
ANAHEIM - MINNESOTA 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Beauchemin 14., 37., Getzlaf 39.; Gaborik 24., Koivu 56.

VANCOUVER - DALLAS 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Halpern 1., Lundqvist 21.

NASHVILLE
- SAN JOSE 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Radulov 7., Forsberg 16., 59., Dumont 31., 33.; Rivet 5., Clowe 50.

Končnica, 1. krog
Vzhod: * BUFFALO - NY ISLANDERS sobota 1:0 NEW JERSEY - TAMPA BAY sobota 1:0 ATLANTA - NY RANGERS sobota 0:1 OTTAWA - PITTSBURGH sobota 1:0 Zahod: DETROIT - CALGARY nedelja 1:0 ANAHEIM - MINNESOTA 3:2 2:0 VANCOUVER - DALLAS 0:2 1:1 NASHVILLE - SAN JOSE 5:2 1:1 * - stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1