Bill Guerin je izkoristil malo prostora med desno vratnico in nogo Birona. Foto: Reuters
Zadovoljstvo dveh junakov v New Jeryseyju Cama Warda in Tima Gleasona. Foto: EPA
Ryan Kesler in Mats Sundin
Še en veteran, Mats Sundin, je načel mrežo St. Louisa, katerega usodo je kasneje zapečatil Sundinov švedski rojak Henrik Sedin. Foto: Reuters
Roberto Luongo
Roberto Luongo je na prvih dveh tekmah prejel le gol. Foto: Reuters

38-letni Guerin, ki je k Pingvinom prišel iz New York Islandersov na zadnji dan prestopnega roka v začetku marca, je bil z dvema goloma junak srečanja. Gostje so sicer dvakrat povedli, a sta najprej Guerin (37.), nato pa Jevgenij Malkin (57.) izsilila podaljšek, v katerem je odločitev padla po dobrih 18 minutah, ko je ob igri 5:3 Guerin našel 'luknjo' ob desni vratnici sicer odličnega Martina Birona (46 obramb).

Guerin je nazadnje zabil več kot gol v končnici pred natanko 9 leti. "V Philadelphio odhajamo z veliko prednostjo," se dobro opravljenega dela zaveda vratar Marc-Andreu Fleury.

Gleasonov prvenec v končnici
Podaljšek je bil potreben tudi na srečanju med New Jerseyjem in Carolino. Zmage z 2:1 in s tem brejka so se veselili gostje. Mož odločitve je bil 26-letni branilec Tim Gleason, ki je sijajno zadel skoraj z modre črte, kar je bil sploh prvi Gleasonov gol v končnici, kjer igra prvič. Domači so ob koncu druge tretjine ostali brez poškodovanega kapetana Jamieja Langenbrunnerja.

Lungo zaklenil vrata
Tudi Vancouver je odlično izkoristil domači led, saj je še drugič ugnal St. Louis. Tokrat s 3:0. Levji delež je znova prispeval kapetan Roberto Luongo, ki je zbral 30 obramb. Na drugi strani je Richard Mason klonil ob strelih Matsa Sundina in Alexa Burrowsa, medtem ko je Henrik Sedin zatresel prazno mrežo.

KONČNICA, 1. krog
VZHOD
Sobota:
BOSTON (1) - MONTREAL (8) 1:0

PITTSBURGH (4) - PHILADELPHIA (5) 2:0
* 3:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Guerin 37., 79., Malkin 57.; Hartnell 14., Powe 43.

Obrambe: Lungo 30; Mason 24.

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.