Kanada je bila razumljivo na nogah, saj je zibelka hokeja gostila prvo tekmo velikega finala po skoraj desetih letih. 19.221 navijačev, oblečenih v rdeče, je na začetku srečanja najglasneje pozdravilo finskega vratarja Miko Kiprusoffa, ki se jim je oddolžil z 21 obrambami. Jarome Iginla je prispeval gol in podajo.

CALGARY - TAMPA BAY 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Simon 34., Donovan 38., Iginla 59.
Obrambe: Kiprusoff 21, Habibulin 15.

Calgary je dobil prvo finalno tekmo na domačem ledu po letu 1989, ko je osvojili Stanlyjev pokal. Če gre verjeti statistiki, bo naslednjo tekmo dobila Tampa. Niz poraz-zmaga-poraz-zmaga se pri Strelah pojavlja že devet tekem zapored. Za obe moštvi je izredno pomemben prvi gol. Calgary ima razmerje zmag in porazov 12:1, Tampa pa 11:2, v tekmah, ko prva zatreseta mrežo nasprotnika.

V prvi tretjini so imeli Lightningi trikrat igralca več na ledu. Flamesi so v prvih dvajsetih minutah na vrata Habibulina streljali le dvakrat.