Ponesrečena vrnitev ne more skaliti ocene, da je bil Peter Forsberg eden najboljših hokejistov svojega časa, ki je v Coloradu in na Švedskem zapustil neizbrisen pečat. Foto: Reuters
Calgary Flames
Calgary je Coloradu že v 1. tretjini nasul pet golov, končni izid 9:1 pa je ob igralcu manj postavil kanadski Slovenec Matt Stajan. Foto: Reuters
Roberto Luongo (Vancouver Canucks)
Roberto Luongo si je za konec izrednega niza kriv tudi sam, saj je pri izidu 1:1 ob izhodu iz gola plošček podal naravnost na palico Alexandra Steena, ki mu ni bilo težko zadeti za 2:1. Foto: Reuters
Kris Versteeg (Chicago Blackhawks)
Desnokrilni napadalec Kris Versteeg je v lanski končnici ob šampionskem pohodu Chicaga na 22 tekmah zabil 6 golov in prispeval 8 podaj. Foto: EPA

37-letni Šved, ki sodi med najboljše hokejiste zadnjih 15 let, je presenetil na začetku leta, ko se je začel pripravljati na vrnitev v Ligo NHL, kjer je s Coloradom v letih 1996 in 2001 osvojil Stanleyjev pokal. "Z mano je konec - pika!" je bil jasen priljubljeni "Foppa".

Kot da bi mu ukradli sladkarijo
"Počutim se kot majhen otrok, ki so mu ukradli sladkarijo. Počutim se malce žalostno, ker se ne morem posloviti, kot bi si sam želel, pod mojimi pogoji, toda to bom že prebolel," je center osem dni po podpisu pogodbe sklenil svojo zadnjo hokejsko avanturo.

Postal del najbolj črnega niza Plazu
"Resnično sem razočaran, da nisem mogel igrati, kot bi si želel. Želel sem si odigrati zadnjih 30 tekem in pomagati Coloradu do končnice. Moral sem se odločiti in se posloviti, da s tem pomagam moštvu, da spet začen zmagovati," je Forsberg priznal, da se čuti krivega za izreden padec forme Plazu, ki je do tega trenutka doživel sedem zaporednih porazov po rednem delu, kar je najdaljši črni niz v zgodovini kluba po preselitvi v Denver.

"Devetica" Calgaryja za osmi poraz Colorada
Po Forsbergovi upokojitvi je sledila nova klofuta Coloradu - domači poraz s kar 1:9 proti Calgaryju! Največ zaslug za najvišjo zmago v letošnji sezoni je imel Olli Jokinen z golom in tremi podajami.

"Note" končale izreden niz Luonga
Phoenix
je proti Washingtonu (3:2) dosegel peto zaporedno zmago, s katero je v izredno tesni Pacifiški diviziji prevzel vodstvo. St. Louis je s 3:2 premagal Vancouver, za vratarja Roberta Luonga je bil to prvi poraz po rednem delu po 5. decembru. Prvi vratar vodilnega moštva lige je v tem času iztržil 16 zmag in 5 porazov v podaljšku oz. po kazenskih strelih.

Letalci po naslov s prvakom Versteegom
Philadelphia
se je okrepila s Krisom Versteegom (14+21/53 tekmah), Toronto pa je v zameno za krilnega napadalca prejel izbora v 1. in 3. krogu letošnjega nabora. 24-letni Kanadčan je bil lani v dresu Chicaga pomemben člen zmage Chicaga, ki je v finalu Stanleyjevega pokala ugnal ravno Letalce.