Johan Franzen je 12. igralec od leta 1988, ki mu je na 25 tekmah v končnici uspelo doseči 20 zadetkov ali več. Foto: EPA

Na začetku druge tretjine sta v razmiku 39 sekund zadela Johan Franzen in Jirži Hudler, ob koncu pa sta zmago potrdila Darren Helm in Henrik Zetterberg. V lanski in letošnji končnici je Franzen na 25 tekmah zabil 20 golov, kar je več od Thea Fleuryja, ki mu je enak dosežek uspel pred desetimi leti.

Rdeča krila so na svoja vrata dovolila le 17 strelov, kar je v končnici najmanj od leta 2007, ko je Calgary sprožil 15 strelov. Razmerje v strelih na gol je bilo 37:17. Izdi v zmagah je 3:2, Detroit pa bo imel prvo priložnost za napredovanje v torek, ko bo tekma v Anaheimu.

Bruinsi ustavili Orkan
Boston se je z zmago proti Carolini s 4:0 izognil izpadu in izid v seriji znižal na 2:3. Za svoj prvi "shutout" kariere v končnici je Tim Thomas ubranil 19 strelov. Z dvema zadetkoma Phila Kessla so Bruinsi že po 24 minutah vodili s 3:0. O premoči Bruinsov priča tudi podatek o strelih na gol - 40:19.