Jean Philippe Pare je v zadnji tretjini zabil dva gola, a to ni bilo dovolj. Foto: hkjesenice.si
Marcel Rodman
Marcel Rodman je v 49. minuti končno le dosegel prvi gol za železarje. Foto: hkjesenice.si

Gostitelji so imeli v prvi tretjini tekme 49. kroga Lige Ebel več od igre, a svojih priložnosti niso znali izkoristiti. V 18. minuti je bradati napadalec Markus Peintner z bližine poslal plošček v mrežo. Isti igralec je v 23. minuti dosegel še drugi zadetek za goste.

Zelo napeta zadnja tretjina
Beljak je igral zelo obrambno in čakal na protinapade. V 48. minuti je Herbert Hohenberger ob igri z igralcem več z modre črte še tretjič ukanil Gabra Glaviča. Že v naslednjem napadu je znižal Marcel Rodman. Železarji so še bolj pritisnili. Po strelu Tomaža Razingarja je v padcu plošček v mrežo poslal Jean Philippe Pare. Isti igralec je na veliko navdušenje 4.000 gledalcev v 56. minuti z backhand strelom znova ukanil vratarja Herberta Prohasko in izid poravnal. Takrat so bili Jeseničani v preveliki evforiji. To so izkoristili izkušeni gostje in prek Daniela Gauthierja znova povedli ter z vroče Podmežakle odnesli poln izkupiček.

Že v torek tekma v Beljaku
Železarji se bodo lahko za boleč poraz oddolžili že v torek, ko bodo gostovali v Beljaku. V ekipo se je po dolgotrajni poškodbi vrnil Tomaž Vnuk. Boj za končnico se je razplamtel, saj je Dunaj s 6:2 zmagal v Gradcu.

A. G.

49. krog:
ACRONI JESENICE - BELJAK
3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
4.200; M. Rodman 49., Pare 52., 56.; Peintner 18., 23., Hohenberger 48., Gauthier 58.

INNSBRUCK - KAC 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

GRADEC - DUNAJ 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

LINZ - SALZBURG * 3:4 (0:1, 3:2, 0:0)
* - po kazenskih strelih

* RED BULL SALZBURG 49 35 14 +66 53 VSV BELJAK 49 31 18 +42 50 BLACK WINGS LINZ 49 28 21 +33 45 ACRONI JESENICE 49 26 23 +4 41 DUNAJ CAPITALS 49 25 24 +14 40 INNSBRUCK TIROL 49 25 24 -32 37 KAC CELOVEC 49 16 33 -47 23 GRADEC 99ers 49 10 39 -80 17 * - po polovici so prepolovili točke