Tekma je štela tudi za točke slovenskega prvenstva. Jeseničani so nastopili brez Tadeja Čimžarja, Mihe Brusa, Mihe Pesjaka in Jureta Dolinška, Založani pa so imeli v kadru le trinajst igralcev v polju.

Železarji so bili boljši nasprotnik, razmerje v strelih na vrata je bilo 17:46. Povedli so v 5. minuti, ko je bil natančen Sašo Rajsar. Isti igralec je povišal jeseniško vodstvo v 37. minuti. Matevž Erman je v 38. minuti izkoristil prednost igralca več za 0:3.

Na začetku zadnje tretjine je zadel še izkušeni Anže Terlikar. Častni gol za Založane je v 47. minuti zabil Tadej Snoj. V 58. minuti si je branilec Luka Ščap prislužil pet minut in disciplinsko kazen igre zaradi naleta v glavo Gašperja Glaviča.

Zupan odločil "loterijo" v Celju
Celjani pa so po kazenskih strelih s 3:2 ugnali Bregenzerwald in ostajajo sedmi. Povedli so z 2:0 prek Tima Ograjenška in Žana Jezovška, a so Avstrijci izsilili podaljšek in kazenske strele. Pri teh so bili uspešnejši domači, odločilni zadetek je prispeval Žan Zupan.