Slovaška hobotnica Jaroslav Halak je bila skorajda nerešljiva uganka za najboljše moštvo rednega dela. Foto: EPA
Washington
Capitalsi na čelu z Aleksandrom Ovečkinom (v sredini) niso mogli skriti razočaranja. Foto: EPA
Montreal
Slavje na ulicah Montreala. Foto: Reuters

Ključni mož Canadiensov je bil znova 24-letni slovaški vratar Jaroslav Halak, ki je zbral kar 41 obramb, medtem ko jih je njegov ruski kolega v vratih Capitalsov Simeon Varlamov "le" 14, kar seveda govori o veliki terenski premoči domačih igralcev. Goste je v vodstvo popeljal Marc-Andre Bergeron, ki je pol minute pred iztekom 1. tretjine z močnim diagonalnim strelom za desno vratnico izkoristil številčno premoč.

Montreal prvi nadoknadil zaostanek 1:3
Sledilo je neuspešno obleganje gostujočih vrat, nato pa je v 57. minuti Dominic Moore v protinapadu povišal na 2:0. Malo pozneje je Brooks Laich odbiti plošček po strelu Aleksandra Semina le spravil za hrbet Slovaka, a je bil to na koncu le pirov gol. Montreal je prvo osmopostavljeno moštvo, ki je nadoknadilo zaostanek s 3:1 v zmagah. Capsi so na treh zadnjih tekmah dosegli le po en gol.

"Potem ko smo zaostajali s 3:1, smo si dejali, da nimamo kaj izgubiti. Šli smo tekmo za tekmo in poglejte, zdaj smo v konferenčnem polfinalu," je pojasnjeval Halak, ki ga zdaj čaka obračun s Pittsburghom.

CHICAGO (2) - VANCOUVER (3) 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.