Švedski trio Sundin - H. Sedin - D. Sedin je tekmo prevesil v korist Vancouvra, ki je zadnja dva meseca v izjemni formi. Foto: EPA
Anže Kopitar v objemu  Teddyja Purcella
Anže Kopitar je pri 24. golu sezone pokazal svojo nadarjenost in ustvarjalnost. Foto: Reuters
Steve Bernier in Anže Kopitar
Anže Kopitar je na ledu v Vancouvru preživel 19 minut, sprožil pet strelov v okvir vrat in prejel dvominutno kazen zaradi zadrževanja. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je ubranil 28 strelov, a je izjemne poteze v prvih 20 minutah zasenčila napaka pri prvem golu Canucksov. Foto: Reuters
Roberto Luongo
Roberto Luongo o Kopitarjevem golu: 'Pričakoval sem podajo pred gol, ko pa je ustrelil se mi je drsalka nekako zataknila ob vratnico in plošček je preletel nogo.' Foto: Reuters
Jarett Stoll
Veselje Jaretta Stolla ob zadetku Aleksandra Frolova, ni dolgo trajalo, saj so Canucksi povedli že čez dve minuti. Foto: Reuters

Canucksi so se Kingsom maščevali za ponedeljkov poraz (2:3) in se z osmo domačo zaporedno zmago utrdili na 5. mestu Zahodne konference, medtem ko LA-ju ni uspelo priti do četrtega zaporednega uspeha in zmanjšati "luknje" do končnice na znosne 3 točke. Že v noči na nedeljo Kopitarja in soigralce čaka zahtevno gostovanje pri San Joseju.

Uvodna tretjina je pripadla gostiteljem, ki so povsem zasenčili Kralje in jih nadstreljali s kar 20:3. Jonathan Quick je reševal, kar se je dalo, nato pa je v 11. minuti naredil napako za golom, plošček je preskočil njegovo palico in pred praznimi vrati prišel do Alexandra Burrowsa. Ob igri 5:3 je Quick z levo ramo ubranil strel Kevina Biekse, a je plošček po lobu pristal ravno pred Matsom Sundinom, ki mu ni bilo težko drugič zatresti mreže.

Mojstrovina za 2:2
Kalifornijci so se prebudili šele v zadnji tretjini, ko je Aleksander Frolov preigraval pred golom in nato z bekhendom premagal Roberta Luonga. Eden najboljših vratarjev Lige NHL je že čez slabe pol minute še enkrat pobral plošček iz svoje mreže, ko ga je matiral Kopitar. 21-letni Hrušičan je bil globoko na levi strani ob ogradi, ko je Kanadčana prevaral z namišljeno podajo, ki se je izkazala iz izjemno natančen strel.

Henrikova sprehoda za 4:2
Ko je kazalo, da bodo Kralji prekinili niz štirih porazov na gostovanjih, je udaril Henrik Sedin, najprej je izkoristil prodor in lepo podajo Ryana Keslerja, čez pol minute ga je v ogenj poslal še brat Daniel, Henrik pa je z dvema obratoma "premešal" Seana O'Donella in ukanil še Quicka. Pet minut pred koncem je bila sreča na strani Vancouvra, saj je Jack Johnson zadel le prečko. V zadnjih minutah so Canucksi trdno nadzirali potek igre in nova čudežna vrnitev LA-ja je padla v vodo.

Predolg premor?
"Naskočili so nas od samega začetka, čemur se nismo zmogli upirati. Nismo bili zadosti drzni, nismo dobivali dvobojev in zato smo si nabirali kazni. NIsmo premikali nog, zato je prišlo do zadrževanj in spotikanj, kar se je na koncu poznalo tudi v izidu," je bila pravilna ugotovitev Kopitarja, ki se je prav tako znašel na kazenski klopi, kar je bila njegova šele 11. mala kazen letos.

Jubilejni 100. zadetek "Hendina"
"Lepo je, da smo dali gola takoj po izenačenju. Luongo nas je reševal že velikokrat, kdaj se mu moramo pa tudi mi oddolžiti, saj na koncu koncev treba za zmago vedno dati en gol več," je bil zadovoljen 28-letni Šved, ki je zabil svoj 100. in 101. gol v Ligi NHL.