Jimmy Howard je imel v Los Angelesu 'filmski' večer. Ubranil je kar 51 strelov (rekord kariere), samo v zadnjih dveh minutah in pol druge tretjine 12, ko je večino časa preživel na tleh, s številnimi akrobatskimi vložki. Foto: EPA
Anže Kopitar
Točke so včasih varljive - Anže Kopitar je prikazal eno svojih najboljših predstav v sezoni, a ostal brez točke. Foto: EPA
Detroit
Detroit je povedel samo dve desetinki pred koncem uvodne tretjine. Foto: EPA
Ryan Smyth
Ryan Smyth je zadel na četrti zaporedni tekmi. Foto: EPA

Razmerje v strelih je bilo kar 52:24 v korist gostiteljev. Kralji so samo v drugi tretjini v okvir nasprotnih vrat sprožili 27 strelov, kar je nov klubski rekord po številu strelov v eni tretjini. Ni težko uganiti, kdo je bil junak tekme - to je bil 25-letni vratar Jimmy Howard, ki je ubranil 51 strelov. Klonil je le dobre štiri minute pred koncem tekme, ko je Ryan Smyth zadel ob igri z igralcem več.

Odločilni gol prejeli 18 sekund pred koncem
Staples Center je takrat eksplodiral od navdušenja, saj so si Kralji več kot zaslužili vsaj točko. A ta se je razblinila samo 18 sekund pred koncem tekme, ko je Darren Helm z ogromno pomoči vratarja Jonathana Quicka poskrbel, da so Rdeča krila na zadnjih 22 medsebojnih tekmah zmagala še dvajsetič!

Prvega dve desetinki pred koncem prve tretjine
To je bil pravzaprav "posnetek" uvodne tretjine, ko so Kralji še bolj nesrečno prejeli prvi zadetek. Ko je Danny Cleary spravil plošček v domačo mrežo, sta na semaforju ostali samo dve desetinki!

Prvi napad zbral le strel manj od Detroita
Navkljub porazu je Los Angeles lahko zadovoljen z odlično igro. Blestel je predvsem prvi napad, ki je skupaj v okvir vrat sprožil kar 23 strelov (Ryan Smyth 9, Anže Kopitar 8 in Dustin Brown 6), kar je le eden manj od vsote vseh igralcev Detroita!

Kopitar: "Nekaj nesrečnih odbojev ploščka"
"To je bila tista tekma, ki bi jo morali dobiti, in mislim, da smo si to tudi zaslužili. Nekaj ploščkov se je res nesrečno odbilo. Smo razočarani, a to je hokej. Čez nekaj dni nas čaka že nova tekma, če bomo ponovili igro predvsem iz druge tretjine, nas ne sme skrbeti," je misli po tekmi povzel slovenski reprezentant, ki je o Howardu povedal: "Predvsem naš napad se je kar nekajkrat znašel v položaju, ko so kar trije nasprotni igralci ležali na tleh, ampak nam ni uspelo. Howard je igral res izjemno, a z nekaj bolj srečnimi odboji ploščka bi lahko dosegli še kak gol."