Mreži sta mirovali vse do 34. minute, ko je Konstantin Komarek z bekhendom poslal plošček pred vrata, kjer je Pehr Ledin spretno podstavil palico in zadel plošček v zraku. Dve minuti zatem je Daniel Welser z desne strani podal pred gol, kjer je Dominique Heinrich iz bližine povišal na 2:0. Večkrat se je izkazal vratar gostiteljev Juuso Riiksman, na klopi je bil Luka Gračnar.

V zadnjo tretjino so Čehi krenili odločno. V 42. minuti je Ondrej Šedivy znižal, devet minut zatem pa je Martin Podešva izenačil. V 54. minuti je kapetan Matthias Trattnig z močnim strelom poskrbel za novo vodstvo rdečih bikov po podaji Hughesa izza vrat. Tri minute in pol pred koncem je bil zaradi udarca s palico izključen Hughes. Čehi so skušali brez vratarja Jana Lukaša priti do izenačenja. Hughes se je vrnil s kazenske klopi in brez težav zatresel prazno mrežo. Razmerje v strelih na vrata je bilo 27:27.

Druga finalna tekma bo v nedeljo v Znojmu.