Sidney Crosby je k zmagi prispeval dve podaji in bil izbran za najboljšega igralca tekme. Foto: Reuters

Pittsburgh je v uvodni tekmi serije 2. kroga končnice Lige NHL slavil s 6:3, kar štiri gole pa je dosegel z igralcem več. Vratar gostov Jaroslav Halak, ki je blestel v 1. krogu končnice (134 strelov, 131 obramb), ko je Montreal presenetljivo izločil Washington, je bil tokrat nerazpoložen in je iz 20 strelov dobil pet golov. Na koncu ga je zamenjal Carey Price.

Za Pittsburgh je zadelo šest različnih hokejistov, Crosby pa je prispeval dve podaji. Montreal je z zadetkom novinca P. K. Subbana v peti minuti sicer povedel, toda na začetku druge tretjine so gostitelji že vodili s 3:1.