Jeseničani so se veselili šeste zmage v Ligi INL. Foto: Drago Cvetanovič

Železarji so bili zelo napadalni v uvodnih minutah. Hitro so prišli do prednosti igralca več, ki jo je izkoristil branilec Nejc Berlisk v 3. minuti. Marjan Manfreda je poskrbel za drugo veselje jeseniške klopi. Napadi ob igralcu več so obetali nov zadetek, a se ni izšlo po željah. V tem elementu so bili nekoliko pozneje uspešnejši domači, ki so znižali na 1:2 prek Lukasa Draschkowitza. Andrej Židan, ki je v zadnjih tekmah zelo strelsko razpoložen, je v 18. minuti postavil izid uvodne tretjine.

V drugi tretjini so bili jeseniški hokejisti še nevarnejši v napadu in agresivni v srednjem delu, tako da je nasprotnik imel bolj malo možnosti za igro. Po pol ure igre je hitro akcijo začel vratar Jure Pavlič, nadaljeval pa novinec v ekipi Jakob Milovanovič. Tadej Čimžar in Miha Pesjak sta akcijo zaključila. Urban Sodja je povišal že na 1:5. Domači so posegli po menjavi vratarja, sledil pa je spodrsljaj v obrambi Jesenic, ki je domače približal. Sašo Rajsar in strelec Aleš Remar sta postavila piko na i lepi akciji Jeseničanov v 37. minuti.

Lepa prednost Železarjev ni ustavila. V zadnji tretjini so bili natančni še Rajsar, Remar in Sodja.