Eric Pance in soigralci so v odlični strelski formi. Obeta se zanimiv derbi v finalu v soboto na Bledu. Foto: MMC RTV SLO

Blejci, ki so se septembra lani senzacionalno uvrstili v finale Pokala Slovenije v Tivoliju, so tokrat nastopili brez nekaterih poškodovanih igralcev. Številnim najstnikom se je še uspelo upirati v prvi tretjini, že po 40 minutah pa je na semaforju pisalo kar 11:0.

Vratar Bleda Mark Justin je v 50 minutah prejel 12 zadetkov, nato pa ga je zamenjal Luka Matković. Edini zadetek za Bled je dosegel Jan Vilman v 53. minuti. Žiga Kogovšek je torej klonil le enkrat. Šved Oscar Froberg tokrat ni bil v postavi, a konec tedna bo stal med vratnicama, ko bodo Jeseničani skušali ubraniti naslov.

Trenerju Niku Zupančiču je uspelo sestaviti močno ekipo, ki bo kandidirala za zmago v Alpski ligi. Luka Ulamec, ki je lani blestel v finalu Alpske lige v dresu Olimpije, je dosegel dva gola. Andraž Ziblenik, ki je prejšnji teden podpisal pogodbo z Jeseničani, se je prav tako vpisal med strelce.

Slavija napolnila mrežo Maribora
Popoldne je bila odigrana tekma med Slavijo Juniorjem in Mariborom, prepričljivo pa so bili boljši Založani z 8:1. Dva zadetka in podajo je prispeval Gašper Skerlep. Dvakrat je bil natančen Jan Škof, s tremi podajami pa se je izkazal Nik Truden.

V četrtek se bosta ob 16.30 pomerila True Celje in Hidria Jesenice. SŽ Olimpija bo v vlogi velikega favorita proti Triglavu ob 20.00. Športni direktor Jože Kovač je sporočil, da imajo zmaji kar nekaj poškodovanih igralcev. Branilec Sebastian Piche ter napadalca Nik Simšič in Luka Kalan zagotovo ne bodo igrali. Že dalj časa je odsoten Anže Ropret, ki je poškodbo ramena staknil na četrti tekmi finala državnega prvenstva 7. maja na Jesenicah.