Jean Philippe-Pare je načel mrežo Linza. Foto: Iztok Novak
David Rodman je bil mož odločitve v Podmežakli. Foto: Iztok Novak
Andrej Hočevar
Andrej Hočevar je v odlični formi. Letos še ni izgubil tekme. Foto: MMC RTV SLO
Martin Grabher Meier
Martin Grabher Meier je izid poravnal pred koncem prve tretjine. Foto: Iztok Novak
Ralph Intranuovo
Ralph Intranuovo je že v 2. minuti zatresel mrežo Celovčanov, potem pa so zmaji doživeli pravi potop. Foto: Iztok Novak

Na Jesenicah je v 11. minuti Conny Strömberg našel Jeana Philippa Pareja, ki je s strelom pod prečko premagal Alexa Westlunda. Izenačil je Martin Grabher Meier tri minute pred odmorom. Blestel je vratar Andrej Hočevar, ki je imel v prvi tretjini precej dela.

D. Rodman odločil srečanje
Na začetku drugega dela je v protinapadu veliko priložnost zapravil Marcel Rodman. Sledile so jeseniške minute, toda "Westy" je spet dokazal svojo kakovost, nekaj strelov pa je šlo tik mimo vrat. Črna krila so tudi v drugem delu imela nekaj svojih minut, toda obramba rdečih je delovala trdno. V 33. minuti je ob izključitvi Brada Purdieja mrežo zatresel David Rodman po lepi podaji Tomaža Razingarja.

Gostje so bili v zadnji tretjini najbolj nevarni ob izključitvi Strömberga, toda jeseniška obramba je delovala brezhibno. Do zadnjih minut je tako ostalo pri vodstvu Gorenjcev z 2:1 in Linz je vse moči usmerili v napad, tudi igra brez vratarja v zadnjih 35 sekundah ni obrodila sadov pomagala.

Preobrat KAC-a po hitrem zaostanku
KAC, ki je februarja v četrtfinalu klonil proti Tilii Olimpiji z 0:3 v zmagah, je s 7:2 odpravil zeleno-bele. Prvič je zaigral Finec Jesse Niinimäki. Lanski podprvaki so v sejemski dvorani začeli odlično. Povratnik po poškodbi Ralph Intranuovo je že po minuti in 23 sekundah po podaji Tomaža Vnuka ukanil vratarja Reneja Swetteja. Celovčani so hitro preobrnili potek. V 10. minuti je izid poravnal Christoph Brandner, Ljubljančani so se pritoževali zaradi igre z visoko palico. Ob izključitvi Aleša Mušiča je pet minut za tem Mika Morrisona znova matiral Brandner.

Celovčani razred zase v drugi tretjini
V drugi tretjini so varovanci Mannyja Viveirosa povsem prevzeli pobudo in do vrha napolnili mrežo zeleno-belih. V 25. minuti je Brandner našel Christopha Haranda, ob "power playu" štiri miute pozneje pa sta ista igralca poskrbela za vodstvo s 4:1. Vmes so imeli gostje kazenski strel po prekršku nad Jurijem Goličičem. Frank Banham je v 26. minuti streljal, a je vratar Swette plošček ujel. Le pol minute kasneje madžarski sodniki niso piskali še enega kazenskega strela v korist zmajev, potem ko so gostitelji v prodoru zrušili Niinimäkija. Dve minuti pred odmorom je Manuel Geier podal do Raphaela Herburgerja, ki je še petič zatresel mrežo Morrisona.

V zadnji tretjini sta Paul Schellander in Jefrrey Tory povišala na neverjetnih 7:1, poraz pa je delno ublažil Brendan Yarema, ki je na srečanju zapravil kar nekaj lepih priložnosti