Dejan Varl je v 44. minuti kronal lepo akcijo. Foto: RTV SLO
Alex Westlund
Alex Westlund je eden izmed razlogov za odličen začetek sezone ZM Olimpije. Foto: RTV SLO

Železarji so v Beljaku pred 4.500 gledalci slavili po kazenskih strelih s 3:2. Gorenjci so povedli že po 26 sekundah igre, ko je v polno zadel švedski novinec Conny Strömberg, podal je Tomi Hafner. Sredi druge tretjine je prišlo do večjega pretepa. Sodniki so dosodili kar 112 minut kazni, tekmo so predčasno končali kar štirje igralci, na jeseniški strani sta bila to Uroš Vidmar in vratar Robert Kristan, ki je predtem sijajno branil.

Avstrijci so nato že po 70 sekundah nadaljevanja izenačili, Andreja Hočevarja je premagal David Slivnik. Gorenjci niso vrgli puške v koruzo, saj so povedli spet na začetku zadnje tretjine. V 42. minuti je bil izključen Thomas Raffl, kapetan Dejan Varl pa Bernharda Starkbauma (ki je zamenjal v pretepu kaznovanega Gerta Prohasko) premagal tik ob koncu izteka kazni. VSV je vnovič izenačil v 51. minuti, ko je akcijo 5:5 zaključil Thomas Raffl. Do konca rednega dela se izid več ni spremenil. Do odločitve je prišlo šele po maratonskem izvajanju kazenskih strelov, ko je zadnji zadel prav Strömberg

Če ni šlo z igralcem več, je šlo pa z igralcem manj
Olimpija je na svoji deseti tekmi zmagala že sedmič, saj je v Tivoliju pred 1.300 gledalci premagala zadnjouvrščeno Albo z 2:0. Gostitelji so imeli na začetku uvodne tretjine kar trikrat igralca več, a jim ni uspelo doseči zadetka. V 13. minuti je moral na klop za kaznovane igralce Dejan Kontrec, z igralcem manj pa je zmaje v vodstvo popeljal Aleš Mušič.

Madžari so v nadaljevanju tekme vzpostavili ravnotežje, a odličnega Alexa Westlunda jim ni uspelo premagati. Ob koncu tekme je z zadetkom v prazno mrežo odločil Raffaele Intranuovo.

Liga Ebel, 10. krog

VSV BELJAK - ACRONI JESENICE
2:3 (0:1, 1:0, 1:1) - po kazenskih strelih
4.500; Slivnik 34., T. Raffl 52.; Strömberg 1., Varl 44.

KAC CELOVEC 10 3 2 5 -6 8
ALBA VOLAN 10 0 1 9 -26 1 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko.