Rok Tičar je takole načel zagrebško mrežo. Foto: Žiga Novak
Acroni Jesenice
Jeseničani pozdravljajo svoje najzvestejše navijače po veliki zmagi, sploh prvi v Zagrebu. Foto: Žiga Novak
Rok Tičar ,Robert Sabolič
Rok Tičar, Robert Sabolič (v ospredju) in Žiga Jeglič so tudi v Zagrebu pokazali izjemen talent in znanje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Michal Fikrt
Michal Fikrt je znova odlično opravil svoje delo. Foto: Iztok Novak
Matej Hočevar
Matej Hočevar je zmaje popeljal v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO
Žiga Pance
Žigi Pancetu ni uspelo izkoristiti kazenskega strela, ki bi tehtnico bržkone nagnil na stran zeleno-belih. Foto: Iztok Novak

Prva priložnost se je železarjem ponudila v 4. minuti, ko je Thomas Guidarelli z golove črte izbil plošček po strelu Marca Cavosieja. Pet minut kasneje se je domača mreža le zatresla. Po sijajni podaji Roberta Saboliča se je Rok Tičar na levi strani sam znašel pred Robertom Kristanom in ga s strelom pod prečko premagal.

Sledila je izključitev Mickela Bayracka in obleganje jeseniških vrat, a se je nekajkrat izkazal Michal Fikrt. Kar Zagrebčanom ni uspelo z igralcem več, jim je v 17. minuti ob igri 5:5, potem ko je s silovitim strelom z desne strani zadel Greg Day. A že malo kasneje so se znova veselili Jeseničani. Kristan je najprej ubranil poskus Saboliča, nato pa je plošček v lastno mrežo z drsalko potisnil Ben Gazdic.

Nolan in Fikrt junaka druge tretjine
Jeseničani so tudi 2. tretjino začeli odločno in v 27. minuti še tretjič matirali Kristana. Akcijo je s strelom od daleč zaključil Doug Nolan. Na drugi strani se je Frank Banham sam znašel pred Fikrtom, vendar mu je Čeh plošček izbil s palico. Fikrt se je še posebej izkazal ob koncu tretjine, ko je imel Medveščak štiri minute igralca več, pol minute celo dva, a se češki vratar ni dal premagati.

Jegličev gol dotolkel Zagrebčane
V 44. minuti je ob številčni prednosti Sabolič prejel podajo Žige Jegliča z desne strani, nato pa poslal plošček pod prečko Kristana. "Medvedi" so na podoben način odgovorili minuto pozneje, ko je Kenneth MacAulay zadel za levo Fikrtovo vratnico. To je bil gol upanja za Zagrebčane. Domači so v 50. minuti po sumljivi sodniški odločitvi imeli dobro minuto dva igralca več, a je obramba gostov vzdržala. Vse upanje Medveščaka je nato v 58. minuti razblinil še tretji član udarnega jeseniškega napada Žiga Jeglič, ki je zadel levi zgornji kot Kristanovih vrat. Jeseničani so nadstreljali domače z 32:30.

Olimpija od 2:0 do 2:3
Zmaji so dobro začeli srečanje proti prvakom lige. Matej Hočevar in John Hughes z igralcem več sta poskrbela za vodstvo z 2:0. Toda gostom je še pred koncem prve tretjine prek Matthiasa Trattniga uspelo ujeti priključek. Pritisk Olimpije na začetku 2. tretjine ni obrodil sadov, zato pa je Salzburžanom uspelo izenačiti, potem ko je napako napravil Matija Pintarič, ki mu je plošček po strelu Alexandra Pallestrangea iz rokavice ušel v mrežo. Za popoln preobrat rdečih bikov je po hitrem prodoru poskrbel Ramzi Abid (39.).

Žiga Pance ni izkoristil kazenskega strela
Matt Higgins
je po 10 sekundah zadnje tretjine izkoristil številčno prednost za izenačenje na 3:3. Zadetek je dal krila domačim, ki so si v 49. minuti po prekršku nad Žigo Pancetom priigrali kazenski strel, a ga je Pance zapravil. Kazen je prišla v 56. minuti, ko je bil uspešen Daniel Welser. Poln plen gostov je malo pozneje potrdil Thomas Koch. Gostje so nadstreljali domače z 51:32.