Tampa je do vodstva s 3:0 v seriji prišla 1,1 sekunde pred koncem. Foto: Reuters

yja Price za zmago 2:1 in vodstvo v seriji 3:0.

Korak pred napredovanjem je tudi Washington, ki je z istim izidom ugnal New York Rangerse in v drugem konferenčnem polfinalu Vzhoda vodi s 3:1.

"Pošteno povedano, sploh nisem vedel, da se bliža zadnji pisk sirene. Sploh nisem mislil na čas," je po tretjem zmagovitem zadetku v letošnji končnici (osmim skupno) povedal Johnson, za katerega je bil to edini udarec proti vratom Montreala na tej tekmi. Gostitelje je v vodstvo v 12. minuti povedel Alex Killorn, sredi zadnje tretjine pa je izenačil Brendan Gallagher. Razmerje v strelih je bilo 31:19 v korist Montreala, ki je proti Tampi izgubil vseh osem tekem v letošnji sezoni.

Junak v Washingtonu je bil 20-letni novinec Andre Burakovsy, ki je dosegel oba gola proti Rangersom, izenačujočega ob koncu druge tretjine in odločilnega v 24. sekundi zadnjega dela. To sta bila tudi prva zadetka mladeniča v končnici.