Dominik Hašek je bil že drugič v enem tednu krvnik Toronta. Foto: Reuters
Brad Isbister in Dan Boyle
Bostonovi napadalci so dobili boj z branilci Tampe Baya. Foto: EPA

Kanadski zvezdnik je pri odločanju o zmagovalcu edini zadel nasprotnikov gol. V vratih Ottawe je blestel češki vratar Dominik Hašek, ki je bil spet boljši od Torontovega čuvaja mreže Eda Belfoura.

Torontu je s tremi zaporednimi zadetki v samo dveh minutah v rednem delu uspel preobrat, s katerim so po zaostanku s 4:2 izid spreobrnili v vodstvo s 5:4. Za izenačenje in podaljške je v zadnji četrtini z drugim zadetkom na tekmi poskrbel Jason Spezza.

Ottawa po treh odigranih tekmah ostaja še brez poraza, Javorjevi listi pa brez zmage.

Zanimivo je bilo tudi v Washingtonu, kjer so domači s 3:2 premagali New York. Odločilni gol je ob igri z igralcem več dosegel Rus Aleksander Ovečkin. Za zmago domačih sta s prvima zadetkoma v sezoni zaslužna tudi Petr Sykora in Steve Eminger ter vratar Olaf Kolzig, ki se je izkazal s 30 obrambami.

Po podaljšku se je domače zmage veselil Buffalo, ki je z zadetkom Jochena Hechta ugnal Pittsburgh s 3:2. Slednji letos še ni okusil slasti zmage.