Phil Kessel vodi po številu zbranih točk v Ligi NHL. V petih tekmah jih je zbral 12 (7 golov in 5 asistenc). Foto: Reuters

Na tekmi je zablestel hokejist Maple Leafsov Phil Kessel, ki ga je Toronto leta 2009 zvabil iz vrst Bostona, vpisal se je med strelce in podelil še dve podaji. Derbi so sicer bolje začeli gostje, ki so v 10. minuti povedli prek Tobiasa Enstroma, a je izid slabi dve minuti kasneje poravnal Joffrey Lupul. V drugi tretjini je Winnipeg, ki je v letošnjem prvenstvu vknjižil zgolj eno zmago, povedel s 3:1. Najprej je po lepi podaji Nika Antropova v polno zadel Alex Burmistrov, v 28. minuti je vodstvo Jetsov s svojim prvim zadetkom v Ligi NHL povišal Mark Scheifele.

V zadnji tretjini je Toronto v igri z igralcem več prek Lupula in Kessla znova izenačil in izsilil kazenske strele. Winnipegove poskuse je ubranil James Reimer, odločilni zadetek za četrto zmago domače ekipe v sezoni pa je dosegel Matt Frattin.