Mike Ribeiro se je pri kazenskem strelu odločil za enostaven udarec s polrazdalje, s katerim je ukanil sicer tokrat dobrega Erika Ersberga. Foto: EPA
Aleksander Frolov
Aleksander Frolov je na 422 tekmah v Ligi NHL dosegel točno 300 točk (135+165). Foto: EPA
Ryane Clowe
Ryane Clowe se je proti Detroitu izkazal z izrednim pregledom nad igro in rekordnimi štirimi podajami. Foto: EPA
Jaroslav Halak in Daniel Alfredsson
Takole je Jaroslav Halak ubranil kazenski strel Daniela Alfredssona in Montrealu prinesel zmago nad Ottawo (5:4). Foto: Reuters
Phoenix Coyotes
Phoenix ostaja vroč, po uspehu v Calgaryju so se povzpeli že na 5. mesto Zahodne konference. Foto: Reuters

Prvi gol na srečanju je padel šele v 47. minuti, ko je zadel kapetan Kingsov Dustin Brown. Zvezde so izenačile prek Jereja Lehtinena, dobro minuto pred koncem pa je Mike Ribeiro v mrežo preusmeril strel Darrylina Sydorja. Po obojestranski izključitvi je Anže Kopitar v zadnjih sekundah izkoristil več prostora na ledu in izza gola lepo podal Aleksandru Frolovu, ki je s 300. točko v karieri izsilil podaljšek. Pri kazenskih strelih je prvi in edini zadel Ribeiro. Dallas je s 34:22 "nadstreljal" LA, Kopi pa je v 21 minutah kljub štirim poskusom le enkrat ustrelil v okvir vrat Martyja Turca.

Capitalsi sklatili Bruinse z vrha
Derbi Vzhoda med Washingtonom in Bostonom je pripadel Capitalsom (2:1), potem ko je Aleksander Semin z nepričakovanim udarcem z razdalje v 51. minuti premagal Tima Thomasa. Kosmatinci so s tem prepustili vrh lige zmagovalcu derbija Zahodne konference, v svoji konferenci pa imajo še zajetnih 9 točk pred Capitalsi.

San Jose v poslastici ugnal prvake
Vroči obračun Zahoda je drugič letos pripadel San Joseju, ki je Detroit ugnal po razburljivi in golov polni tekmi (6:5). Prvaki, ki so na svojem ledu nazadnje s kar 6:0 razbil Sharkse, so tokrat naleteli na razigrane gostitelje. Po izenačenih dveh tretjinah (4:4) sta v zadnjih 20 minutah odločila dva učinkovita protinapada San Joseja, v prvem je bil uspešen Milan Michalek, v drugem pa kapetan Patrick Marleau, junak večera pa je bil Ryane Clowe s kar štirimi podajami.

Brian Rafalski je slabi dve minuti pred koncem znižal na gol zaostanka, toda Jevgenij Nabokov je z nekaj izrednimi posredovanji preprečil podaljšek. San Jose se je znova zavihhtel na vrh lige, Detroit pa bo vse do konca rednega dela zagotovo v igri za Predsedniški pokal (priznanje za najuspešnejše moštvo rednega dela Lige NHL).