Anže Kopitar se je z 9. golom sezone na klubski lestvici strelcev izenačil z Justinom Williamsom in Dustinom Brownom. V zadnjih sekundah tekme je Kopi s polovice igrišča zgrešil prazna vrata Floride in tako ostal brez desetega gola. Foto: Reuters
Jarret Stoll in Justin Williams
Jarret Stoll je hitro dobil nazaj svoje desno krilo - Justin Williams je začel tekmo v Kopitarjevem napadu, a se je nato preselil nazaj k Stollu in Smythu. Foto: Reuters
Dany Heatley
Dany Heatley je štiri leta igral za Ottawo, v tem času pa je skupaj z Jasonom Spezzo in Danielom Alfredssonom tvoril enega najboljših napadov v ligi. Foto: Reuters
Marco Sturm
Vodstvo LA-ja že dolgo išče levo krilo za prvi napad - ugodna rešitev naj bi bil Marco Sturm, ki pa za zdaj ostaja član Bostona. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Sidney Crosby je s prvim naravnim hat-trickom v karieri utrdil vodstvo na lestvici strelcev - zdaj ima 44 točk, Stamkos 40, tretji Ovečkin pa 33. Foto: Reuters
Dallas
Dallas je z 2:1 ugnal Washington, kar je že peta zaporedna zmaga Zvezd, ki vodijo v Pacifiški diviziji, kjer pa imajo le tri točke prednosti pred zadnjimi Kralji. Foto: EPA

Kingsi so pred zadnjo tretjino za Panterji zaostajali z 1:2, a so s preobratom preprečili tretji zaporedni poraz na domačem ledu. Peter Harrold je s prvim letošnjim golom izenačil v tretji minuti 3. tretjine, nato pa je Jonathan Quick (24 obramb) preprečil, da bi gostje znova prešli v vodstvo. Odločitev je padla, ko je Dustin Brown streljal z vrha desnega kroga, Tomas Vokoun (21 obramb) je dopustil odbitek, Kopitar pa se je iztegnil okoli branilca Mikea Weaverja in zbil plošček v mrežo.

V tesni in ostri tekmi je LAK sicer povedel prek Jarreta Stolla sredi 1. tretjine, a so "mačke" že tri minute pozneje izenačile, ko je po srečnem odboju od stekla zadel Michal Repik. Po neučinkoviti prevladi gostiteljev v 2. tretjini je Florida povedla v 36. minuti, ko je Quicka s hitrim in natančnim strelom premagal David Booth.

Pritisk brez vratarja Floridi ni prinesel podaljška. Kopitar je Kingsom prinesel veliko olajšanje, saj so med črnim novembrskim nizom s 1. mesta Zahoda strmoglavili na 12. mesto, v Pacifiški diviziji pa so z vrha zdrsnili na zadnje, 5., mesto. "Dobro dane. Nekaj časa je že minilo. Zagotovo nam je padlo breme z ramen. Upajmo, da bomo take igre tudi nadaljevali," je po koncu pripovedoval Kopi, ki je dosegel drugi zmagoviti gol letos.

V soboto veliki izziv - Detroit
Ali je odprti pogovor med igralci po koncu sredinega treninga resnično vrnil zmagovitega duha z uvoda sezone, bo jasno v soboto, ko v Staples Center prihaja Detroit, vodilno moštvo Zahodne konference, ki je na zadnjih 10 tekmah osvojilo kar 17 točk (Los Angeles le 6).

Sturm premalo zdrav za Kopitarjevo levo krilo
Pred tekmo je v vodo padla menjava med Los Angelesom in Bostonom. Vodilni severnoameriški mediji so predtem poročali, da so Bruinsi v Kalifornijo poslali Marca Sturma (v zameno za pogojni izbor na naboru, ker jim primanjkuje prostora v "salary capu"). Prihod 32-letnega Nemca, ki se vrača po poškodbi in operaciji kolenskih križnih vezi, je vsaj začasno odpovedan, saj naj ne bi prestal zdravniškega pregleda. Sturm (855 tekem v NHL-u, 234 golov in 232 podaj) bi zasedel mesto levokrilnega napadalca v 1. napadu, kjer se je ob Kopitarju letos zvrstilo že osem (!) različnih igralcev.

Savard navdihnil Kosmatince
Boston se medtem veseli vrnitev Marca Savarda, ki se je končno znebil znakov pretresa možganov. Čeprav se izkušeni center ni vpisal med strelce, je njegova navzočnost navdahnila Kosmatince, da so z najučinkovitejšo predstavo letos s kar 8:1 razbili ambiciozno Tampo Bay. Najbolj se je pri tem izkazal David Krejči - 2 gola in podaja.

Crosby porazil Atlanto
Po 26 točkah v novembru je Sidney Crosby tokrat zabil vse tri gole Pittsburgha, ki je s 3:2 ugnal vročo Atlanto in tako dosegel že osmo zaporedno zmago. Newyorški mestni derbi je odločil Marian Gaborik, ki je pet minut pred koncem zabil za 5:6 v korist Rangersov, kar je bil njegov tretji gol večera na Lond Islandu. Povratna tekma Rangers - Islanders v Madison Square Gardnu sledi že nocoj.

Žvižgi v Ottawi niso zmotili Heatleyja
se je vrnil v Ottawo - prvič, odkar je lani poleti izsilil menjavo in odhod v San Jose. V Nemčiji rojeni kanadski ostrostrelec je ob glasnih žvižgih tokrat prispeval "le" podajo, a so njegovi Morski psi z gladkih 4:0 odpravili Senatorje. V medkanadskem obračunu Toronto - Edmonton sta pri Oilersih s blestela novinca Taylor Hall (2 gola) in Jordan Eberle (gol in 2 podaji).