Dallas je izgubil prvih pet letošnjih srečanj z Los Angelesom, v šestem poskusu pa so sicer odpisane Zvezde le našle recept za uspeh nad Kingsi, ki jim končnica vseeno ne bi smela uiti. Foto: EPA
Anže Kopitar
Anže Kopitar ima po 74 tekmah zbranih 76 točk (33+43), s čimer samo še za točko zaostaja za osebnim rekordom izpred dveh sezon. Foto: EPA
Sidney Crosby
Kapetan Pittsburgha Sidney Crosby se z Aleksandrom Ovečkinom (Washington) in Stevenom Stamkosom (Tampa Bay) bori za lovoriko Maurice Richard, ki pripada najboljšemu strelcu rednega dela. Vsi trije napadalci so letos zabil po 45 golov. Foto: Reuters

Obe moštvi sta po sedemkrat imeli "power play", a so Kingsi unovčili le drugega, ko je po strelu Anžeta Kopitarja Slovak Michal Handzuš popeljal gostitelje v vodstvo z 1:0. Zatem je sledila črna druga tretjina, v kateri so Zvezde v prvih 10 minutah kar trikrat zadele ob številčni premoči. Brendan Morrow je bil uspešen ob razmerju 5:3, Brad Richards prvič ob 5:4, drugič pa ob 4:3. Zadnje upanje na nov čudežni preobrat LA-ja proti Dallasu je na začetku zadnje tretjine razblinil Steve Ott, kar je bil še četrti gol gostov v "power playju".

Scuderi: "Bila je grozna tekma"
Kalifornijci so nadstreljali Teksačane s 30:26, poleg katastrofalne igre z igralcem manj, kje so izničili le tri prednosti nasprotnikov, je bil ključni trenutek tekme v 33. minuti, ko je Jarett Stoll zadel vratnico, nato pa kapetan Dustin Brown ni znal premagati razpoloženega Karija Lehtonena. Po zaostanku za tri gole so se gostitelji predali, kar je razprodani Staples Center na koncu "nagradil" s žvižgi in vzkliki neodobravanja.

"Bila je grozna tekma. Preprosto nismo igrali, tako kot bi morali. Največja težava so napake, ki se zgodijo v glavi, česar se moramo znebiti pred končnico. Sam sem naredil veliko napako pri prvem golu Dallasa, pri drugem pa je šlo za nespreten gib," je bil razočaran branilec Rob Scuderi, ki je lani s Pittsburghom osvojil Stanleyjev pokal.

Končnica vseeno ni resno ogrožena
LA Kingsi po tretjem zaporednem porazu zasedajo sedmo mesto v Zahodni konferenci, ker jih je z uspehom pri Nashvillu prehitel Detroit. Izkupiček Los Angeles po odmoru zaradi zimskih olimpijskih iger v Vancouvru je skromnih 5-6-2, s čimer pa vseeno ni ogrožen prvi nastop Kingsov v končnici po osmih letih, saj deveti Calgary sedem tekem pred koncem rednega dela zaostaja za sedem točk. Po "petardi" v Bostonu Flamse v nedeljo čaka še zahtevno gostovanje pri najboljšem moštvu lige Washingtonu.

Kralje zdaj čakati tekmi v gosteh, v ponedeljek igrajo v St. Louisu, dan pozneje pa pri neugodnem Nashvillu.

V končnici tudi Phoenix in Pittsburgh
V Arizoni medtem slavijo, saj je Phoenix z visoko zmago nad Coloradom potrdil sodelovanje v kočnici, kjer so nazadnje igrali spomladi leta 2002. Mesto med najboljšimi 16 moštvi Lige NHL so si tudi teoretično zagotovili še prvaki - Pittsburgh je v "bitki za Pennsylvanio" odpravil Philadelphio s 4:1. Kot sedmi v "play-offu" je tudi Buffalo, ki se je znesel nad Tampo Bayjem (7:1).