Poteza Kopitarja, ki je prinesla Kraljem dragoceno drugo točko na obračunu, na katerem gostitelji sicer niso ravno blesteli. Foto: EPA
Anže Kopitar (Los Angeles Kings)
22-letni Hrušičan je na zadnjih sedmih tekmah zbral sedem točk, skupno na 48 tekmah 46 (19+27). Foto: EPA
Tim Thomas in Dustin Brown
Vratar Tim Thomas je ob koncu jezno vihtel palico, potem ko ga je v 'loteriji' premagal še Dustin Brown, s katerim bo v Vancouvru igral v reprezentanci ZDA. Foto: EPA
Aleksander Pečurski in Sidney Crosby
Kapetan Pingvinov je kljub porazu z 2:6 v Vancouvru čestital vratarju Aleksandru Pečurskemu, ki je na tekmo prišel naravnost z letala, saj sta poškodovana oba prva vratarja prvakov. Foto: Reuters

Brown je po podaji Aleksandra Frolova znižal iz bližine v 51. minuti, že dve minuti zatem pa je iz podobnega položaja po podaji Wayna Simmondsa izenačil "Kopi", ki je dosegel 19. gol sezone in skupno 98. v NHL-karieri.

V nadaljevanju rednega dela in 5-minutnem podaljšku ni bilo več zadetkov. Prvi je kazenski strel izvedel slovenski center, ki je s preverjenim trikom med nogami ukanil Tima Thomasa. Jonathan Quick je ubranil oba strela gostov (Šatan, Krejči) in kapetan Kingsov je le še potrdil zmago in osvojitev dveh novih točk, s katerima se je Los Angeles obdržal na 8. mestu Zahoda.

Ob dveh igralcih več ne gre in ne gre
Kalifornijsko moštvo sicer ni blestelo, pred izenačenjem so več kot tri minute igrali z dvema igralcema več, a niso znali zadeti. Letos so Kralji ob igri 5:3 od poskusov izkoristili le dva. Vseeno je številčna premoč izmučila Bruinse in pobuda je prešla na stran gostiteljev.

Dober odpor zdesetkanih gostov
Jarett Stoll je povedel LA v vodstvo, a je Miro Šatan z natančnim strelom še pred koncem 1. tretjine izenačil. Sredi tekme je sledil 11-sekundni mrk domače obrambe, obakrat pa je bila uspešna naveza Kosmatincev Wheeler-Ryder. Boston je sicer nastopil močno oslabljen, saj so zaradi poškodb manjkali trije najpomembenjši igralci - centra Mark Savard in Patrice Bergeron in krilni napadalec Marc Sturm.

Na koncu štejejo samo točke
"So bile tekme, na katerih nismo igrali najbolje, pa smo osvojili dve točki. Potem so tukaj tekme, kot so bile z Detroitom in San Josejem, ko smo bili boljši, a nismo dobili nič. Danes lahko rečem, da smo mogoče igrali samo pol tekme, toda na koncu dneva štejeta samo dve točki," je Kopitar priznal, da Kralji na zgodnjepopoldanski tekmi znova niso blesteli, a so vsaj zmagali.