Anže Kopitar se je s soigralci veselil že 10. letošnje zmage. Foto: Reuters
Ryan Smyth
Ryan Smyth je v Los Angeles prišel lani poleti, svojo prvo tekmo v Ligi NHL pa je v dresu Edmontona odigral ravno proti Los Angelesu, ki je daljnega 22. januarja 1995 igral še v Forumu. Foto: EPA
Manny Malhotra (Vancouver Canucks)
Manny Malhotra, ki je med lock-outom 2004/05 igral tudi za ljubljansko Olimpijo, je bil z dvema goloma junak razburljivega obračuna med Vancouvrom in Detroitom (6:4). Foto: Reuters
Jonathan Toews
Jonathan Toews je bil junak srečanja Chicaga in Atlante, za katero zdaj igra četverica prvakov. MVP osvojitve Stanleyjevega pokala je zbral štiri točke (2+2), ob tem pa je bil še uspešen pri izvajanju kazenskih strelov, po katerih so gostje slavili s 5:4. Foto: Reuters

Kingsi so slavili s 4:1 in imajo po 13 tekmah že 20 točk, kar je njihov najboljši začetek sezone v zadnjih 30 letih. Kopitar je v 5. minuti načel mrežo gostov s svojim četrtim letošnjim golom. Hitro je pridrsal v napadalno tretjino in z vrha kroga zadel zgornji levi kot Nashvillovih vrat.

Slabih 10 minut pozneje je sodeloval tudi pri akciji za drugi zadetek, zato so mu statistiki v njegovo bilanco vpisali še podajo. Ploščka se je dotaknil še v svoji tretjini, nato pa sta vse delo opravila Scott Parse in Dustin Brown.

Oglejte si vrhunce tekme!

Konjske grive na treningu in ogrevanju
V 27. minuti so se navijači v Staples Centru poklonili Ryanu Smythu, ki je na svoji 1.000. tekmi v Ligi NHL povišal na 3:0. Soigralci so "tisočico" najizkušenejšega Kralja počastili že pred tekmo, saj so jutranji trening in ogrevanje pred srečanjem opravili z lasuljami - konjsko grivo, ki je zaščitni znak Smytha skozi vso 16-letno NHL-kariero.

Smyth je imel prste vmes tudi pri zadnjem zadetku Kingsov po pol ure igre, saj je zakril in zamotil vratarja Pekko Rinneja, strelec pa je bil Jarret Stoll. Predatorji, ki so predtem v Los Angelesu slavili kar petkrat zapored, so končni izid postavili v 58. minuti, ko je zadel Shane O'Brien.

V senci Smytha tudi prva zvezda večera
Kopitar, ki je bil ob koncu tekme razglašen za prvo zvezdo večera, in soigralci tako ostajajo na prvem mestu lige po točkah, zdaj pa jih čakajo štirje dnevi počitka pred četrtkovo domačo tekmo z Dallasom.

"V čast mi je, da sem v Ligi NHL odigral 1.000. tekmo. To je ogromen dosežek. Seveda se še spominjam svoje prve, ne morem pa se spomniti vseh. Bili so tako lepi kot težki trenutki, a najpomembneje je, da mi je res v čast igrati v tej ligi," je povedal 34-letni Smyth.